Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

Митрополит із ченцями напали на журналіста

Автор:

|

Листопад 19, 2021

|

Рубрика:

Митрополит із ченцями напали на журналіста
Аґресивні ченці

Монах Києво-Печерської лаври напав на журналіста «Магнолія-TВ» під час ведення стріму з ліквідації пожежі у художніх майстернях на території монастиря. Відповідне відео оприлюднила Анастасія Березій, ще одна журналістка телекомпанії.
Знімальна група приїхала на ліквідацію пожежі на території лаври. До журналістів підійшла група ченців разом із своїм настоятелем Павлом і стала вимагати припинити зйомку. При цьому настоятель Павло дав вказівку одному з ченців забрати телефон у журналіста Олександра Терещенка.
Чоловік у рясі, який пізніше назвався о. Арсенієм, вихопив із рук репортера телефон і поклав його собі до кишені. Монахи також намагалися заборонити знімати цей інцидент оператору Юрію Михайлюку, вимагали стерти відео з камери оператора і телефону журналіста.
При цьому владика Павло заборонив своєму підлеглому віддавати майно журналісту. «Не віддавай нічого», – вигукнув він і заявив, що знімальна група не має права знімати, бо її не запрошували, та закликав о. Арсенія «дати по голові репортеру». Після суперечок і вмовлянь телефон врешті повернули.
Ігор Сєров за 13,5 років роботи у київській газеті «Сьогодні» давав собі раду сам, але цього разу був вимушений викликати правоохоронців. «Навіть в їхній присутності особливо нічого не змінилося. Довелося кричати, чому не можуть припинити це божевілля, — розповів він. натомість один із трьох нападників оголосив: «Нас — троє, а ти — один». Лише після приїзду команди двох загонів патрульних ситуацію вдалося врегулювати.
Такі дії представників церкви є перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів. За це передбачена кримінальна відповідальність. Зокрема, незаконне вилучення зібраних, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю, і будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності карають штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на термін до 6 місяців, чи обмеженням волі на термін до трьох років.
За фактом перешкоджання священнослужителями роботі журналіста під час висвітлення пожежі у Києво-Печерській лаврі правоохоронці порушили карне провадження. Зараз встановлюють усі обставини інциденту.
Як повідомляв «Міст», священник РПЦвУ очолив антивакцинаторську акцію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply