Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Митрополит Антоній прийшов на Шевченкове свято

Автор:

|

Березень 20, 2014

|

Рубрика:

Митрополит Антоній прийшов на Шевченкове свято

У будинку Сестрицтва Покрови Української православної церкви Св. Андрія в Савт-Бавнд-Бруку (штат Нью-Джерзі) 8 березня вчителі й учні Школи українознавства влаштували свято на честь 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

На свято до дітей прийшли митрополит Української православної церкви США Антоній, єпископ Даниїл, оо. Юрій Сівко і Василь Пасакас, голова Шкільної ради при УККА Євген Федоренко, Зенон Галькович із Української федеральної кредитової спілки з колегами й інші особи. Гостей привітала й розповіла про Т. Шевченка директор школи Галина Маринець. Діти разом із єпископом Даниїлом виголосили молитву «Отче наш».
На гарно прикрашену сцену до портрета Кобзаря вийшли мама з маленьким сином (Оксана Кіт і Марко Стадницький), і матуся розповіла синочкові про великого Тараса. Потім розпочався концерт, у якому всі вихованці — від садочка до старших класів — читали вірші й співали. Програму підготували вчителі співу Оксана Наливайко та Соломія Тимчишин за сценарієм Надії Гакало. Співали хори та солістка Вероніка Наливайко, а також дует Василя Слупського й Андрія Тимчишина, голоси яких провіщають їм велике сценічне майбутнє, був із кобзою й Дмитро Шевченко. Катя Богуцька, Денис Гаргас, Олесь Брандафі, Данилко Козлюк читали вірші. Зі садочка вийшли на сцену 13 найменших — Вікторія Федишин, Вікторія Руда, Тимофій Варшавський, Кароліна Кайтан та інші. Дівчата старших класів Іванка Волощак, Адріяна Завійська, Марта Галагоза, Оксана Кіт, Христина Слупська, Христина Кальна, Катерина Гакало заспівали пісню «Тополя».
Зворушливим фіналом стало вшанування пам’яті полеглих на Євромайдані в Києві з показом їхніх фотографій. На екрані Сергій Нагоян у останній день ого свжиття прочитав уривок із поеми «Кавказ» Т. Шевченка.
Зенон Галькович вручив Галині Маринець грошовий дарунок для школи від кредитівки. А вона подякувала всім учасникам вечора й тим, хто його готував, спонсорам, зокрема компанії «Міст» і кредитівці за підтримку школи. Єпископ Даниїл виголосив слово на підтримку України й української мови та запросив усіх увечері 30 березня на Поминальну службу й хресну ходу в Савт-Бавнд-Бруку на честь «Небесної сотні».

Ларіон Костенко

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply