Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

МП вигнав свого священика з храму через молитви за ЗСУ

Автор:

|

Березень 22, 2018

|

Рубрика:

МП вигнав свого священика з храму через молитви за ЗСУ

о. Ігор Савва

У Запоріжжі священика Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП) Ігоря Савву позбавили парафії через його українську позицію. За словами вірян, о. Ігор, зокрема, молився за перемогу Збройних сил України (ЗСУ) та відмовлявся згадувати у богослужіннях російського патріарха Кирила. «Якщо на Україну напали, то це зло, і Церква не може бути осторонь цього зла, вона повинна висловити свою думку. Тому, напевно, це найголовніша тема, через яку висловлювалися до нас претензії, до мене особисто», — заявив священик.
Про покарання панотця неодноразово попереджали, а в березні повідомили, що служити у храмі він більше не буде. Представники єпархії прийшли до церкви у супроводі спортивних молодиків. Ті покинули храм лише після виклику поліції. Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука, котрий приїхав на місце події, спілкуватися з вірянами відмовився. Не став він балакати і з журналістами. У храмі тепер правитиме інший священик, якого надішле МП. Частина вірян заявила, що шукатиме інше місце для молитов, оскільки має патріотичну позицію.
Ігор Савва у розмові з журналістами інформаційної агенції Forpost підтвердив факт вигнання з УПЦ МП. «Ну, як ви гадаєте, коли підходить головний по округу священик і каже, що я більше не буду служити у церкві, а потім з машини виходить владика Лука і просить віддати документи, це самовідвід?». Скандалу, за словами священика, не було, тихо підійшли і поставили перед фактом.
Отець Ігор розповідає, що він вже давно не ходив на збори й інші закриті єпархіальні заходи. Таку поведінку пояснює напруженою атмосферою та лукавством усередині колективу. Ті кілька священиків, котрі завжди називали речі своїми іменами, стосовно подій в Україні, при кожній нагоді були публічно осоромленими владикою або іншими владними особами.
«В нашій єпархії вже давно стали перекручувати поняття. Коли молимося за мир, це означає, що ми просимо Бога за покірність України у ході захоплення українських територій російськими військами. Зовні ні до чого не прикопаєшся, але усі ми знаємо, яке навантаження в єпархії несе слово мир. У нас були інші молитви за Україну і ми їх ніколи не афішували, тихенько молилися за українських військових, та опіку Батьківщини від зовнішнього загарбника. Парафіяни називали речі своїми іменами та чітко розуміли, що в наших молитвах слова «мир» — захист України від ворогів. Не треба бути великим істориком чи політиком, щоб розуміти, що насправді відбувається у східних реґіонах нашої держави. А перекручувати поняття — лукавство. Мене попереджали про санкції у разі, якщо не зміню своєї поведінки, я довго терпів, через це фактично замкнувся на своїй парафії, просто молився разом із людьми і намагався менше спілкуватися з владними особами єпархії», — поділився о. Ігор.
Священик розповідає, що в єпархії служителів із такими поглядами залишилося вкрай мало. Всіх, хто не підтримує риторику владики, просять, або змушують піти. Практично всі підтримують погляди Луки, дехто погоджується мовчки, але є й активні проросійські попи. Їх небагато, каже о. Ігор, але саме вони створюють усю атмосферу в єпархії. «Я так довго терпів тиск, що навіть став мало схожим на себе. Тож зараз відчуваю полегшення і спокій. Тепер я і мої думки належать мені і Богу, не мушу себе ламати чи робити вигляд, що не розумію того, що насправді відбувається і кому це потрібно. У своїй Церкві відслужив 19 років, знаю всіх парафіян і вони мене. Можливо, я б хотів все залишити і піти своїм шляхом, але розумію — людей, котрі вбачають у мені наставника, покинути не можу. У них все моє життя, моє минуле, будемо спільно думати, як давати собі раду, де молитися», — розказав о. Ігор. Священик не заперечує того, що не поминав під час Служби ім’я Патріарха Кирила (Гундяєва), запевняє, що умисне не демонстрував проукраїнську позицію, а просто молився за мир і спокій України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply