Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Москва знову бреше, цього разу — про так званий Львівський собор 1946 року

Автор:

|

Березень 24, 2016

|

Рубрика:

Москва знову бреше, цього разу —  про так званий Львівський собор 1946 року

Львівський псевдособор

В Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) намагаються переконати, що під час так званого Львівського собору 1946 року, який відправив у підпілля Українську греко-католицьку церкву (УГКЦ), частина греко-католицького духовенства Західної України добровільно перейшла у православну віру. Про це йдеться у коментарі Відділу зовнішніх зв’язків УПЦ МП з-приводу 70-ї річниці так званого Львівського собору.
«Виповнилося 70 років Львівському собору, який прийняв рішення про скасування Берестейської унії 1596-го та повернення греко-католиків Західної України до складу (на той час) Руської православної церкви. Тоді частина уніатського духовенства та вірян щиро повернулася до православної віри. Підтвердженням цьому є не лише історичні документи, зокрема щодо діяльності протопресвітера Гавриїла Костельника, котрий задовго до Львівського собору симпатизував православ’ю, але й той факт, що зараз у Галичині діє близько 900 православних парафій, які навіть після легалізації УГКЦ не захотіли повертатися до уніатства. Однак, слід визнати і той факт, що частина уніатського духовенства і вірян не прийняли рішень Львівського собору. 1990 року розпочалося відродження УГКЦ, яка вийшла зі свого підпілля із злобою та вираженою антиправославною аґресією», — йдеться у коментарі.
Проте головним приводом ліквідації УГКЦ у СРСР, як стверджують в УПЦ МП, стала «відкрита співпраця цієї релігійної конфесії з нацистами». «Сьогодні в інформаційному полі існують намагання очорнити діяння Львівського собору 1946-го, який часто представляється виключно акцією атеїстичного режиму зі знищення греко-католиків у Галичині за допомогою православних. Однак, не можна давати оцінку діянням собору на основі лише фактів гонінь на греко-католиків, не згадуючи про страждання православної Церкви від радянської влади, численні катування православних священнослужителів і безлічі вірян. Не можна надавати оцінку собору, не згадуючи й десятилітні страждання православного населення України від уніатської політики, починаючи з часу Берестейської унії 1596 року. Крім того, головним приводом для ліквідації УГКЦ каральними органами СРСР була відкрита співпраця цієї релігійної конфесії з німецько-фашистськими окупаційними військами й їхніми поплічниками на території Західної України», — сказано у коментарі.

Юлія Поліковська, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply