Новини для українців всього свту

Monday, May. 10, 2021

Москва стає на заваді переходам громад у ПЦУ

Автор:

|

Червень 12, 2019

|

Рубрика:

Москва стає на заваді переходам громад у ПЦУ
Митрополит Епіфаній

У селі Крути Ніжинського району Чернігівської області понад пів сотні молодиків під орудою священиків Московського патріархату (МП) зірвали парафіяльні збори. Про це повідомив Леонтій Носенко, користувач Facebook. «Не довго мирно їв шаурму гарант і його міністр внутрішніх справ. Понад 50 привозних бандюганів, якими керували близько 20 священиків Московського патріархату, вдруге брутально зірвали парафіяльні збори у знаменитому селі Крути Ніжинського району Чернігівщини», — написав він.
Метою зборів, на які явилися понад 200 крутян — об’єднання з Православною церквою України (ПЦУ) та вихід з підпорядкування Російської православної церкви (РПЦ). «Очевидці повідомляють, що завезена з Києва братва вже зранку захопила приміщення, де мали проводитися збори. А ніжинська поліція цьому фактично потурала. Далі москвомовні «спортікі» заблокували вхід, а тих крутян, котрі намагалися потрапити у свою ж будівлю, просто скидали зі сходів на землю», — зазначив п. Носенко.
«Безкарне знущання з крутян відбувалося під улюлюкання завезених бабушек-клікуш. Їх під’юджували мобілізовані московські попи, котрі у Крути цього дня наперли з усіх усюд: Ніжина, Борзни, Прилук і навіть Бахмача (зокрема, у банді тітушок засікли й «благочинного» РПЦ у Бахмацькому районі)», — написав очевидець.
Що ж, упродовж травня ПЦУ поповнилася лише однією парафією МП. Ще 8 травня церковна громада села Новомихайлівка на Донеччині (Церква Чуда Архістратига Михаїла) вирішила приєднатися до ПЦУ. Після цього таких випадків більше не зафіксували. Для порівняння, впродовж квітня до помісної церкви перейшли 14 парафій МП. Загалом ПЦУ тепер нараховує вже близько 7 тис. парафій.
Відтак у Чернівцях влаштували Хресну ходу на підтримку храмів, що переходять до ПЦУ. У колоні йшли віряни, представники духовенства та небайдужі з різних куточків області. Ходу розпочали від храму Параскеви Сербської. Колона зупинилася біля обласної адміністрації, де влаштували мітинґ.
Розмовляли, зокрема про те, що громада має самостійно вирішувати, до якої конфесії належатиме їхня церква. Чернівецька єпархія ПЦУ налічує 127 парафій. «Люди зі сіл приїхали, бо тим, хто хоче перейти до української Церкви, не дає зробити це московська Церква, яка так і називається досі і чомусь ще не скасована. Вони переходять добровільно, якби їм жорстоко не заважали, я впевнена, що вже всі були б у ПЦУ», — прокоментувала Галина Тарко, учасниця акції. «Я мріяв про свою Церкву зі самого народження. Діда мого забили, навіть не знаємо, де він. Бо він був в УПА. Просто дуже люблю свою землю, й онук любить», — поділився враженнями Микола Тоадор, інший учасник акції.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply