Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Москва пробує протидіяти отриманню автокефалії УПЦ

Автор:

|

Травень 10, 2018

|

Рубрика:

Москва пробує протидіяти отриманню автокефалії УПЦ

Архієпископ Євстратій

Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) змушує вірян і кліриків писати листи Константинопольському патріарху з вимогою не надавати актокефалії українській Церкві. У відповідь УПЦ Київського патріархату (КП) звернулася до своїх вірян також писати листи, але з проханням цю автокефалію надати.
Відповідне звернення опублікував архієпископ Євстратій (Зоря), керівник інформаційного відділу Київської патріархії, секретар Священного синоду УПЦ КП. Він опублікував адресу, на яку можна послати ці листи — грецькою, турецькою, англійською або російською: His All-Holiness Bartholomew, Archbishop of Constantinople-New Rome and Ecumenical Patriarch. Поштова адреса: Rum Patrikligi, 342 20 Fener-Halic, Istanbul, Turkey. Офіс Великого канцлера: Archimandrite Andreas Sofianopoulos, Fax: +90 212 5319014, електронна пошта: ecpatr.grandchancellor@gmail.com
До слова, листівки УПЦ МП, які мають заповнювати віряни та надсилати до вселенського патріарху Варфоломія з проханням не надавати Томос про автокефалію Українській православній Церкві, масово розтиражувала друкарня «ВІС» у Хмельницькому. Про це повідомив митрополит УПЦ КП Антоній (Махота). За його словами, випуск листівок припав на ніч 26 квітня 2018 року, річницю Чорнобильської катастрофи. «Духовенство, віряни, Президент, Верховна Рада України в єдиному пориві працюють та моляться, щоб відбулася знаменна подія для всього народу, а в нашому місті друкують духовно-сепаратистські листівки?», — обурився ієрарх у Facebook.
Однак заповнювати ці пасквілі квапляться не всі. Так, у Кам’янець-Подільській єпархії УПЦ МП та частково у Київській священнослужителі відмовляються заповнювати бланки під зверненням до вселенського патріарха Варфоломія з проханням не створювати на основі «розкольницьких організацій» Українську автокефальну церкву.
Про це повідомила Ярослава Міщенко, київська журналіста та координатор групи «За єдину помісну Церкву», більше відома під творчим псевдо Лана Самохвалова. «Дякую священикам за те, що вони відмовилися від ганьби — централізованого заповнення «листів-ябєд» Святішому Варфоломію, умовляючи Його не «давати розкольникам» визнання. Дуже цікаво, що там відбувається на Волині», — написала вона у Facebook.
На думку п. Міщенко, такі релігійні діячі невдовзі стануть тими, хто долучиться до творення оновленої Української православної церкви. «Дорогі отці, я віддаю вам належне: розумію, які ви уразливі, розумію, що вам знадобилася вся ваша мужність. Не жалійте про це. І, не хочу підігрівати ваше самолюбство (але не втримаюсь): в історії створення цієї Церкви ваші імена ніколи не будуть вкриті ганьбою, бо ви будете її співтворцями. Ви будете серед тих, хто вивів наш народ із московської юрисдикції та позбавив їх страшного внутрішнього дисонансу», — додала журналістка.
Ярослава Міщенко також розповіла, як відреагували на ініціативу церковного керівництва УПЦ МП на Херсонщині. «І позитивна новина. Бачте попіл на малюнку? Це горів стосик бланків в одній Херсонській парафії УПЦ МП. Одразу після літургії священик показав бланки листів і вся парафія одностайно вирішила спалити їх», — повідомила координатор групи «За єдину помісну церкву».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply