Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 29, 2023

Московський піп розлив чашу з причастям

Автор:

|

Грудень 25, 2022

|

Рубрика:

Московський піп розлив чашу з причастям
Митрополит РПЦвУ Онуфрій

Під час літургії в Києво-Печерській Лаврі стався інцидент: митрополитові Пітиримові (Миколаївському) стало зле, від похитнувся і підштовхнув главу Російської православної церкви в Україні, коли той тримав чашу зі святими дарами. Чаша перевернулася прямо на митрополита Онуфрія.
Розлити чашу з кров’ю Христа вважається дуже поганим знаком. Релігієзнавець Дмитро Горєвой вважає, що «вже Господь підказує попам РПЦ в Україні, що щось вони роблять не так. Фактично головний московський піп в Україні стояв у Крові Господній, що вкрай символічно. Зазвичай біляцерковне передання трактує це, як відвернення Бога від людини, полишення благодаті і все таке інше», — пояснив він.
І причина для цього була — більш ніж серйозна. Адже Онуфрій висвятив у єпископи секретаря Чернівецько-Буковинської єпархії Никиту, якого нещодавно заскочили в одному ліжку з голим хлопцем із місцевого церковного хору.
І хоча в РПЦцУ тоді не стали коментувати журналістам деталі свого нового «священного обряду», тепер ясно, що він точно не завадив чернівецькому попу в просуванні по службі. Допомагав Онуфрію вручати «нові погони» любителю голих хлопчиків митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій. Це «священне» дійство московських попів відбувалося у Свято-Пантелеймонівському соборі в київській Феофанії, звідки вели трансляцію в соціальних мережах. На заході був присутній і митрополит Павло (Лебідь), настоятель Києво-Печерської Лаври та шанувальник розкішних автомобілів.
Як повідомляв «Міст», глава УГКЦ звільнив від обов’язкової сповіді та причастя.

Ірина Мелешко, «Вголос»

About Author

Meest-Online