Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Московський батюшка наклав «анафему» на Епіфанія

Автор:

|

Квітень 05, 2021

|

Рубрика:

Московський батюшка наклав «анафему» на Епіфанія
Митрополит ПЦУ Епіфаній

У Запорізькому храмі Російської православної церкви в Україні (РПЦвУ) вирішили накласти «анафему» на голову Блаженнійшого Епіфанія, митрополита Православної церкви України (ПЦУ). На відеозаписі, оприлюдненому у Facebook, видно, як два диякони зачитують текст, у якому проголошують «анафему» Епіфанію та Філарету, почесному патріарху ПЦУ. Очолював цю службу митрополит Лука. Він уже вже не вперше піддає «анафемі» Філарета, однак щодо Епіфанія митрополит УПЦ МП такого ще не робив.
У відповідь на це архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря), речник ПЦУ, вирішив пожартувати, що Луку тримають у заручниках. «Любов до прокльонів і публічного злослів’я притаманна виступам і публікаціям цього ієрарха впродовж тривалого часу. Але раптом все насправді є не таким, як здається? Можливо, хтось захопив цього владику в заручники і примушує його раз по раз писати і заявляти речі, які за духом і стилем більше нагадують комсомольську антирелігійну агітацію?» — написав він у соціальній мережі.
Владика пояснив своє припущення тим, що Лука надів на службу одяг із символікою ПЦУ. «Можливо, так владика подає нам усім сигнал: «Рятуйте, мене змушують писати і говорити всякі дурниці, але в душі я — за ПЦУ!» — зазначив він, заявив про «канонічну безграмотність» Луки та закликав ставитися до його анафеми з гумором.
Профільні церковні видання зазначають, що формулювання тексту анафеми «нікчемне як із канонічно-правової точки зору, так і з боку здорового глузду». Зокрема, портал «Духовний фронт України» вважає, що такими діями Лука перевищує свої обов’язки, а також демонструє канонічно-правову неграмотність.
Як повідомляв «Міст», на Афоні наклали анафему на Путіна.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply