Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 29, 2021

Московських православних провокаторів локалізували

Автор:

|

Липень 28, 2016

|

Рубрика:

Московських православних провокаторів локалізували
У священика з-під ряси проглядає камуфляж

У священика з-під ряси проглядає камуфляж

В очікуванні хресної ходи, що наближалася зі сходу України, біля Софії Київської зібралися віряни Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП), котрі вигукували гасла «Пусть воскреснет вторая Россия!» і співали «Боже, царя храни!», тримаючи в руках зображення й ікони російського царя Миколи ІІ. «На сході гинуть наші брати українці, а на Софійській площі, в самому центрі Києва, вигукують і співають про Рассею-матушку і царя батюшку, і про Україну — «вторую Россию», — прокоментував цю подію о. Іван Сидор, священик УПЦ Київського патріархату.
Це зібрання відбувалося неподалік будівлі Служби безпеки України (СБУ), яка, до слова, вбачає в проведенні хресної ходи, яку організувала УПЦ МП, ризики дестабілізації ситуації в Україні. Але Василь Грицак, голова СБУ, запевнив, що спецслужби роблять усе можливе, щоб не допустити провокацій.
Своєю чергою, Організація українських націоналістів (ОУН) заявила, має намір не допустити появи в Києві хресної ходи УПЦ МП. Про це заявив Микола Коханівський, керівник добровольчого батальйону ОУН. З цією метою активіст пропонує створити громадський «штаб оборони Києва». «У зв’язку з наближенням до Києва московської «православної ходи за мир», виникла необхідність в обороні стольного граду від чергового «ординського нашестя». Добровольчий рух ОУН пропонує створити всім патріотичним організаціям і партіям загальний штаб оборони Києва для координації дій», — написав він у Facebook.
Натомість Сергій Яровий, заступник міністра внутрішніх справ України, заявив, що правоохоронні органи готові вдатися до непопулярних методів для дотримання безпеки під час проведення хресної ходи УПЦ МП у Києві. «Ми не допустимо жодної краплі крові, але, в разі необхідності, будемо використовувати і непопулярні методи», — зазначив він.
У той же Василь Грицак наголосив, що хресну ходу УПЦ (МП) можуть використали для дестабілізації ситуації в державі. В СБУ надходить інформація з різних джерел про присутніх серед віруючих провокаторів. Тому відповідальність за безпеку хресної ходи, безумовно, також мають нести організатори цього заходу.
Відтак 25 липня проукраїнські громадські активісти не пустили адептів «руського міра» до міста Борисполя Київської області. Тому близько 400 учасників ходи пішли до Києва в обхід межі міста.
Прочан охороняли понад сотня силовиків Національної гвардії та столичної поліції. Щоб не допустити протистоянь між опонентами, правоохоронці стримували проукраїнських активістів. А їх виявилося близько 200 людей — представники ОУН, місцевої «Самооборони» та жителі околиць Борисполя. Активісти намагалися закидати ходу яйцями та часником. Один із противників ходи намагався вирвати хрест, але його затримали.
Аґресію проявляли й декотрі віряни. Один із них напав на знімальну групу «24-го каналу». Він зняв зі себе капець і почав лупцювати оператора та камеру, техніку розбив. Поліція склала протокол. В іншому місці сталися невеликі сутички учасників ходи з представниками Автомайдану. Останні привезли з собою ікони зі зображенням Путіна, які прочани намагалися порвати.
Але у Службі безпеки України (СБУ) заявили, що загалом хресна хода пройшла мирно, без порушень і серйозних конфліктів. Але для цього довелося докласти чималих зусиль. Адже на шляху проходження ходи на Житомирській трасі, в районі Ворзеля, правоохоронці знайшли дві бойові гранати Ф-1. Їх заховали в кущах на узбіччі в п’ятилітровій пластиковій пляшці з обрізаним верхом. Небезпечний вантаж знешкодили.
Після цього Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України, прийняв рішення заблокувати прохід хресної ходи вулицями Києва. «Виявлені реальні бойові закладки з гранатами не залишили у нас сумнівів щодо реальності загроз і провокацій. Сили Національної поліції та Національної гвардії заблокували прохід ходи вулицями столиці. Безпека громадян — вища за релігійні ритуали», — заявив він. Прочан вирішили везти на Володимирську гірку 200 автобусами, які виділила міська влада української столиці.
Увечері 26 липня обидві колони хресної ходи УПЦ МП, що рухалися на зустріч одна одні зі сходу і заходу держави, прибули до Києва: західна колона прийшла пішки, східну доставили автобусами. Їх одразу ж локалізували.

Прочанка тримає світлину представників царської сім'ї

Прочанка тримає світлину представників царської сім’ї

Зорян Шкіряк, радник міністра внутрішніх справ, оголосив, що на молебень на Володимирській гірці в Києві 27 липня зможуть потрапити тільки громадяни України. За його словами, на вході встановлюються 20 рамок металошукачів, буде проводитися жорсткий паспортний та індивідуальний контроль із перевіркою торбинок та особистих речей. «Щоб уникнути можливих провокаційних дій із боку аґресивно налаштованих «православних вірян» зовні, осіб, котрі не є громадянами України, на молебень не пустять», — наголосив він.
Ці заходи створили незручності насамперед для простих киян. На Хрещатику утворилися великі черги біля парканів і рамок металошукачів, люди спізнювалися на роботу. Дехто не міг потрапити в офіси, бо через рамки пускали тільки за документами.
На саму ж Володимирську гірку віряни принесли ікони царської сім’ї, також там опинилися кілька народних депутатів від проросійського «Опозиційного блоку» — Юрій Бойко, Вадим Новинський, Нестор Шуфрич та інші. Загалом на молебень зібралося понад 10 тис. прочан. Її провів митрополит Онуфрій, глава УПЦ МП. Після цього колона вірян рушила у бік Києво-Печерської Лаври. Там також відбулася молебень і всенощна служба. У кількох учасників хресної ходи поліція вилучила холодну зброю.
Ці події влучно охарактеризував Віталій Портников, відомий український журналіст і політичний аналітик. «Служителі УПЦ МП і світські прихильники цієї конфесії можуть скільки завгодно переконувати себе і нас у тому, що хресна хода — це всього лише демонстрація єднання віруючих та їхній заклик до миру та злагоди. І зовсім незрозуміло, навіщо невоцерковленим людям, котрі не розуміють сенсу церковних ритуалів і традицій, взагалі втручатися у справи Церкви?» — написав він у Facebook.
«Але віра — це не тільки ритуал. Це ще й відповідальність перед Богом і людьми, — вважає журналіст. — І мені важко зрозуміти, у що саме потрібно вірити, щоб у непростій ситуації, яка склалася в країні, за відсутності гарантій того, що віруючі можуть бути використані для дестабілізації — а отже, можуть бути вбиті та покалічені — збирати людей і відправляти їх у піший похід. Розуміючи, що учасниками походу можуть бути не тільки віруючі. І що опонентами походу можуть бути не тільки віруючі. Піклуватися про безпеку пастви — це в першу чергу обов’язок не поліціянта і не співробітника СБУ. Саме це — покликання пастиря, а не доказ впливовості конфесії, виконання бажань заїжджих олігархів із українськими паспортами й участь у сумнівній політичній діяльності».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply