Новини для українців всього свту

Saturday, Feb. 27, 2021

Московські попи українськими капеланами не будуть

Автор:

|

Серпень 31, 2017

|

Рубрика:

Московські попи українськими капеланами не будуть

Арсен Аваков

Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України, заборонив залучати священиків УПЦ МП до капеланської служби в Національній гвардії (НГУ). Про це повідомив Ярослав Сподар, заступник командувача НГУ по роботі з особовим складом.
«У нас це заборонено. Вони хочуть, але у нас так не можна. Це була не лише наша думка, а й думка Міністерства культури та Міністерства юстиції. Є відповідний наказ міністра внутрішніх справ, в якому чітко зазначено: «Не допускаються священики, духовні центри яких розташовані на території країни-аґресора», — заявив він.
Ярослав Сподар зазначив, що НГУ перша серед силових структур України ввела в штат 44 військових священиків. Зараз за трудовим договором у військових частинах Нацгвардії працюють 38 капеланів, це священики УПЦ Київського патріархату, Української греко-католицької церкви й Української автокефальної православної церкви. НГУ вже провела з ними тижневий курс із тактичної медицини та по взаємодії з військовими психологами.

Андрій Кулицький отримує нагороду

До слова, львів’янин Андрій Кулицький отримав посвідчення учасника бойових дій після кількох років роботи в зоні проведення антитерористичної операції (АТО) як капелан-доброволець, а пізніше на цій же посаді при НГУ. Він — перший капелан, котрий отримав посвідчення учасника бойових дій.
Ще до призначення на посаду капелана НГУ на волонтерських засадах протоієрей працював із військовослужбовцями Навчального центру гвардійців на Львівщині. «З початком АТО неодноразово виїжджав з гвардійцями на схід України, де займався пастирською опікою особового складу», — сказано в повідомленні прес-служби НГУ. Після призначення він залишався в зоні проведення АТО і здійснював служіння як перший офіційний капелан Національної гвардії України.

Олег Костюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply