Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Московські попи судяться з Україною

Автор:

|

Грудень 07, 2017

|

Рубрика:

Московські попи судяться з Україною

Андрій Юраш

До кінця цього року всі релігійні організації мають перереєструватися, доповнивши свої статути нормою про неприбуткову дiяльність. Але Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) вирішила оскаржити ці вимоги. Протоієрей Олександр Бахов вважає, що розпоряджатися майном і землями парафії має не конкретна релігійна громада, а керівництво єпархії. Шість із єпархій УПЦ МП відмовилися виконувати вимоги перереєстрації, котру пройшли решта релігійних спільнот.
Андрій Юраш, директор департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України, вважає, що за такою позицією приховується намагання перенести в Україну російську модель існування Церкви, котра є невластивою для нашої країни. У відповідь батюшки звернулися до суду.
Представники влади впевнені, що в такий спосіб вони намагаються захистити себе від переходу вірних до інших православних юрисдикцій — насамперед УПЦ Київського патріархату. Але в Україні саме парафія є власником майна та культових споруд, які найчастіше будуються і доглядаються коштом самих парафіян. «Якби ми зареєстрували, то будь-яке рішення контролювалося б митрополією, насправді громада була б позбавлена можливості вільно розпоряджатися накопиченим майном», — пояснює свою незгоду чиновник.
У Верховній Раді (ВРУ) додають, що Московський патріархат не може скаржитися на дискримінацію, бо отримав від держави 220 тис. га землі — цього достатньо для побудови п’яти Ватиканів. А церковну юрисдикцію вірні змінюють винятково за переконаннями. «Громадськість не завжди вітає, коли, наприклад, священики МП надсилають телеграму Путіну-визволителю, коли їхні єпископи закликають у церкві зривати мобілізацію. Це не завжди вітається українською громадськістю, але з точки зору держави ніякої дискримінації не бачу», — каже Віктор Єленський, голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій комітету ВРУ з питань культури та духовності.

Валентина Доброта, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply