Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Московські попи хочуть повернути собі парафіян через суд

Автор:

|

Січень 16, 2019

|

Рубрика:

Московські попи хочуть повернути собі парафіян через суд

Священики Московського патріархату (МП) оскаржили у суді правомірність зборів релігійних громад у с. Острівець Городенківського району та Старий Гвіздець Коломийського району, де ще 2017 року парафії перейшли до Київського патріархату.
Нагадаємо, 12 жовтня 2017-го в селі Рогиня Острівецької сільради схід села одностайно вирішив перейти з МП до Київського патріархату (КП). Через два дні таке ж рішення прийняла релігійна громада у с. Острівець, відтак Москва втратила останнє село на Городенківщині.
Тоді ж заявили про вихід з-під юрисдикції МП мешканці Старого Гвіздця на Коломийщині. Сільські активісти зібрали 400 підписів жителів, котрі захотіли перейти до КП, проти чотирьох, котрі захотіли залишатися в Московському.
З позовами до голів цих сіл звернулися священики Російської православної церкви в Україні: просять суд визнати дії сільських голів протиправними через те, що вони поставили підписи та печатки у протоколі зборів селян. Зокрема, дії війта с. Острівець оскаржив священик МП Микола Богаченко, а дії сільського голови Старий Гвіздець — його колега Микола Кушнір.
17 грудня 2018 року суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Сергій Остап’юк відмовив Богаченку у відкритті провадження. «Заявлені позивачем позовні вимоги не можуть бути самостійним предметом судового розгляду й узагалі не підлягають судовому розгляду», — йдеться в ухвалі суду.
А от Ігор Панікар, інший суддя цього ж суду, став на бік МП. 26 грудня 2018-го він виніс рішення, яким визнав дії Михайла Дяківа, голови Старогвіздецької сільської ради, протиправними в частині затвердження протоколу загальних зборів членів релігійної громади. «Суд вказує на те, що фізичній особі — Дяківу Михайлу Петровичу — як і кожному громадянину України, гарантується безумовне право на свободу совісті, що закріплене Конституцією України та Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації», — йдеться в рішенні суду.
Однак, на думку судді, війт як посадова особа не мав права підписувати протокол зборів релігійної громади. «На переконання суду, здійснюючи проставлення на протоколі загальних зборів релігійної громади с. Старий Гвіздець особистого підпису та відтиску печатки Старогвіздецької сільської ради й ідентифікуючи себе як сільський голова, відповідач, у спосіб перевищення наданих йому повноважень, здійснив своєрідний спосіб втручання у внутрішні справи релігійної громади з боку держави, що є неприпустимим», — написав у рішенні суддя Панікар. На його рішення подали апеляцію.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply