Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Московські ченці захопили землю українських селян

Автор:

|

Лютий 13, 2020

|

Рубрика:

Московські ченці захопили землю українських селян
Загаєцький чоловічий монастир

Він височіє на пагорбі у центрі Малих Загайців — невеличкий храм ХVII ст., поруч — корпус келій і ворота. Цей монастирський комплекс має статус пам’ятки культурної спадщини, її охороняє держава. На публічній кадастровій мапі України ця земля — більше гектару поруч із монастирем — має кадастровий номер і лише єдину примітку: «державна власність» — ні власника землі, ні користувача. У Держгеокадастрі кажуть, що ченці Загаєцького монастиря не мають права нею користуватися. «Документ, який підтверджує, що вони є землекористувачами, відсутній», — констатує Микола Грищенко, керівник у Шумського відділу Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області.
Місцеві депутати, що рішення про сесія ніколи не розглядала. Вони стверджують, що їхні підписи під документами підробили. А Загаєцький чоловічий монастир уже навіть відгородив територію, яку чомусь вважає своєю, і навіть веде там господарські роботи. «Вони хотіли, щоб ми проголосували, щоб у приватну власність їм віддати монастир. Ні, ми того не голосували», — запевняє Віктор Кодьман, депутат сільської ради. Депутати Малих і Великих Загайців стверджують, що їхні підписи про передачу землі у постійне користування монахам Російської православної церкви (РПЦ) сфальшували у сільській раді. «Підпис подібний, але це не мій. Ні, не голосувала. Це питання не виносили на сесії. Ми такого питання навіть не чули, не те що не голосували», — каже Наталя Святенюк.
Секретар сільської ради показує рішення сесії за 2015 рік про передачу землі монахам, підписи на ньому є. Але самі депутати присягаються, що цього не могло бути. «По-перше, 2015 року ще не було поіменного голосування в нас», — пояснює Михайло Собко. Не показують журналістам і зареєстрованої заяви від монастиря з проханням передати їм землю — документи обіцяє принести ігумен, котрий спершу казав, що все законно, а потім відмовився виконувати обіцяне.
Торік правоохоронці вже розслідували справу про перевищення повноважень депутатами Великозаєцької сільської ради щодо передачі державної землі московській церкві. Утім, за кілька місяців провадження закрили. «Такої шкоди встановлено не було. Відповідно, була відсутня сторона цього складу злочину», — пояснив Андрій Василюк, керівник Шумського відділу Кременецької місцевої прокуратури. Тоді депутати поскаржилися на фальсифікацію підписів у Службу безпеки України, але звідти скаргу передали знову місцевій поліції. На цьому розслідування і завершилося.

Світлана Павук, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply