Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Монах Києво-Печерської лаври перейшов до ПЦУ

Автор:

|

Квітень 15, 2021

|

Рубрика:

Монах Києво-Печерської лаври перейшов до ПЦУ
о. Інокентій

Колишній помічник голови відділу інформації і зв’язків із громадськістю Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, церковний публіцист і богослов Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП) о. Інокентій Підтоптаний став кліриком Переяславсько-Вишневської єпархії Православної церкви України (ПЦУ).
Як зазначив сам священник, свій крок він не вважає переходом, адже автокефалію надали не новоствореній Церкві, а стародавній митрополії Константинопольського патріархату, яка до 2018 року перебувала під адмініструванням Російської православної церкви (РПЦ). «Називати акти визнання ПЦУ кліриками УПЦ МП словом «перехід» не відповідає еклезіологічній реальності», — пояснив він.
Панотець нікого не критикує і не звинувачує МП, лише висловлює прикрість із приводу того, що декотрим вірним РПЦ бракує розуміння невідворотності автокефалії Української церкви. «Православній церкві України надали томос про автокефалію, і треба усвідомити, що ніхто цього документа не анулює, ніхто його не відкличе, ніхто не спростує», — запевнив він.
За словами о. Інокентія, будь-яка мисляча людина розуміє, що визнання ПЦУ помісними православними Церквами триватиме. «Ми вже більше двох років маємо свою помісну Православну церкву і лишається тільки справою часу, коли всі ми зможемо об’єднатись навколо одного Престолу та всі разом звершити Божественну літургію», — зазначає він.
Причиною, чому священник звернувся саме до керуючого Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ, о. Інокентій називає специфіку цієї єпархії, позаяк її створили саме для кліриків, котрі вирішили приєднатися до ПЦУ з лав Московського патріархату в межах Київської області. Зараз панотець несе послух в єпархіальному монастирі святителя Нектарія Егінського, а також співслужить священникам кафедрального Спасо-Преображенського собору у житловому комплексі «Ліко-град».
Ієромонах Інокентій (Підтоптаний Максим Васильович) народився 25 травня 1986 року в м. Одеса. 1993-го вступив до загальноосвітньої школи № 27 м. Миколаїв, 1997 року його перевели на навчання до Миколаївського муніципального колегіуму. 2001-го вступив на навчання до Миколаївського політехнічного технікуму, який закінчив із відзнакою 2004-го. Того ж року вступив до Миколаївської філії Європейського університету на спеціальність «Банківська справа», який закінчив 2006-го з відзнакою.
У 2004-2006 рр. навчався на військовій кафедрі Миколаївського педагогічного університету, після закінчення якої отримав військове звання молодшого лейтенанта запасу. 2007-го вступив до Київської духовної семінарії УПЦ МП, а 2011 року був зачислений до Київської духовної академії (КДА). 15 березня 2012-го з благословення митрополита Володимира прийняв чернечий постриг із іменем Інокентій на честь святителя Інокентія Херсонського. 24 березня того ж року висвячений в сан ієродиякона, а 7 квітня 2013-го — в сан ієромонаха.
2015 року закінчив КДА зі ступенем кандидата богослов’я, захистив кандидатську дисертацію на тему «Богословські погляди митрополита Антонія (Храповицького)». Після закінчення академії потрапив на служіння до Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, де ніс послух помічника голови відділу інформації та зв’язків із громадськістю.
2018 року вийшла в світ його книга «Побачити Образ. Нариси з життя в Києво-Печерській Лаврі». 2018-го нагороджений палицею, а 2019-го — хрестом з прикрасами. В листопаді 2020 року пішов у безстрокову відпустку за сімейними обставинами. 13 березня ц. р. його прийняли в число кліриків Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ.
Як повідомляв «Міст», Почаївську лавру хочуть передати ПЦУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply