Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 25, 2021

Між Путіним та РПЦ загострилися суперечності

Автор:

|

Січень 18, 2018

|

Рубрика:

Між Путіним та РПЦ загострилися суперечності

Патріарх Кирило

Після конфлікту в Україні між президентом Путіним та Кирилом, главою Російської православної церкви (РПЦ) виникли розбіжності. Про це пише Андрій Перцев, дослідник Московського центру Карнеґі. «Давно відомо, що стосунки президента та патріарха стали напруженими після початку української кризи та конфлікту на Донбасі», — зазначає дослідник.
«Для Путіна підтримка Церкви, яка могла критикувати владу в Україні була б значним пропагандистським інструментом і мала підтримати російську державу. Для патріарха ж і РПЦ були важливими гарні стосунки з українською владою, адже на території України працює УПЦ МП», — вважає дослідник.
Путін хотів би бачити ще більше критики до України з боку Російської православної церкви. Виступаючи на Архієрейському соборі РПЦ у грудні минулого року, Путін наголошував на ролі Церкви як охоронця «стабільності й єдності» держави.
Водночас, патріарх Кирило до цього не готовий. У відповідь на виступ Путіна, він розкритикував вплив держави на Церкву. «Через втручання держави не існувало прямого діалогу Церкви з суспільством», — наголосив владика, подаючи як приклад ситуацію в дореволюційній Росії.
У Росії зараз поширюються чутки що «в Кремлі мріють замінити норовливого патріарха на людину з більш державницькими поглядами. Наприклад, єпископа Тихона (Шевкунова), котрого багато хто вважає духівником Путіна», — зазначає дослідник, однак, сумнівається в правдивості таких чуток.
Аналітик очікує подальшого загострення суперечностей між президентом Росії та РПЦ. «Програмна промова президента перед архієреями напередодні президентської компанії тільки загострить протиріччя… Промова президента свідчить, що в Кремлі бачать ситуацію в суспільстві загалом і в РПЦ зокрема, в спотвореному світлі», — вважає експерт.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply