Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Місцеблюститель УПЦ МП нагородив сепаратиста хрестом

Автор:

|

Серпень 07, 2014

|

Рубрика:

Місцеблюститель УПЦ МП нагородив сепаратиста хрестом
Дмитро Сидор

Дмитро Сидор

Архієпископ Мукачівський і Ужгородський Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Федір (Мамасуєв) урочисто відзначив настоятеля ужгородського кафедрального собору протоієрея Дмитра Сидора другим хрестом із прикрасами. Нагородження відбулося з благословення митрополита Чернівецького та Буковинського, місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри УПЦ МП Онуфрія (Березовського) за поданням владики Федора й активної підтримки митрополита Бориспільського та Броварського, ректора Київської духовної академії та семінарії, керуючого справами УПЦ МП Антонія (Паканича).

Здивування в закарпатців викликало те, що в час, коли московсько-путінський режим веде неоголошену війну проти України, керівництво УПЦ МП проводить нагородження найвищою для духівництва церковною нагородою протоієрея Дмитра Сидора, котрий нещодавно був притягнутий до карної відповідальності й засуджений судом за антидержавну діяльність проти територіальної цілісності України та є одним із головних сепаратистів на Закарпатті.
Дмитро Сидор, що тривалий час активно підтримує організований колишнім КДБ ще в часи СРСР антиукраїнський сепаратистський рух політичного русинства, є головою самопроголошеного й ніким не визнаного «Сойму Пудкарпатської Русі» та соратником самопроголошеного «прем’єр-міністра Русинії» Петра Гецка, котрий закликає російські війська захопити Закарпаття, а сам переховується у Москві.
При цьому, владика Федір, порушуючи церковний етикет, привселюдно оголосив, що з моменту вручення другого хреста з прикрасами протоієрей Сидор повинен стояти другим після секретаря Мукачівської єпархії при всіх богослужіннях та інших урочистих церковних заходах.
За інформацією з наближених до Мукачівської єпархії кіл, саме на базі ужгородського кафедрального собору, який очолює Дмитро Сидор, планується розмістити духовну семінарію-академію УПЦ МП із ректорством владики Федора, яка повинна забезпечити підготовку майбутніх богословських кадрів у дусі відданості Російській православній церкві та для протидії Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія, ректора якої професора архімандрита Віктора Бедя за проукраїнську позицію Синод УПЦ МП намагався змістити із посади.
Однак науково-педагогічна рада академії оприлюднила офіційну заяву, у якій повідомила, що Ужгородська українська богословська академія імені святих Кирила і Мефодія Карпатського університету продовжує свою богословсько-освітню та наукову діяльність як вищий духовно-богословських навчальний заклад ІІІ-ІV рівня акредитації під керівництвом архімандрита Віктора Бедя.
Пояснення було простим: «Оскільки після прийняття чернечого постригу та возведення в сан архімандрита Святійшим Анфімом, митрополитом Фессалонікийським в м. Салоніках (Греція) 20 березня 2010 року з благословення Блаженнійшого Володимира та Його Відпускної грамоти архімандрит Віктор є кліриком Елладської православної церкви на кафедрі, яка перебуває у подвійному підпорядкуванні Всесвятійшого патріарха Константинопольського».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply