Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Місіонер із Індії вивчив українську за рік

Автор:

|

Червень 26, 2021

|

Рубрика:

Місіонер із Індії вивчив українську за рік
Брат Джон

Місіонер брат Джон зі згромадження отців Салезіян народився і виріс у східній частині Індії. До України приїхав два роки тому і затримався через коронавірусні карантинні заходи. За цей часу вивчив українську мову. «Тут, у Львові, у нашій спільноті ми спілкуємося лише українською. Я беру уроки української двічі на тиждень, але цього не достатньо, аби досконало опанувати мову. Українська й англійська мова дуже різняться, особливо граматика», — каже він.
Рідна мова брата Джона — цемара. Але багато людей у його рідному місті розмовляють англійською. Крім цього, він вчився у коледжі на спеціальності англійська література. Тож у Львові, на прохання керівництва школи-гімназії Шептицьких, проводив практичні розмовні уроки з англійської. «Ми просто розмовляли. На різні теми, про все на світі. Я вражений, наскільки українська молодь відкрита до спілкування та допитлива. Минулого літа я брав участь у англомовних таборах, де й познайомився з молодими українцями, які згодом і запросили мене до школи», — розповідає монах.
Що ж до служіння в церкві, а згромадження отців Салезіян у Львові функціонує при церкві Покрови Пресвятої Богородиці, то парафіяни незвичайного брата прийняли без здивувань. Адже сюди приїжджають місіонери з усього світу, були й з Африки. «Моя робота — підготувати все до літургії: ввімкнути світло, перевірити, чи є вода, свічки, прийняти від людей прохання та передати його священникові. На жаль, я не достатньо добре знаю українську, але я роблю те, що я можу», — каже він.
Брат Джон народився у християнській родині. Його батьки та родичі — християни. Тож питання вибору віри перед ним не стояло. «У місті, де я народився, є багато християн — католики, протестанти. Але у великих містах все ж більшість — індуїсти. У моєму місті ми не мали жодних конфліктів. Але якщо у місті мешкає більше індуїстів ніж християн, то, звісно, виникає багато конфліктів», — каже чернець.
Водночас місцеві мешканці, за його словами, часто віддають своїх дітей у християнські школи. У багатьох родинах, де чоловік сповідує індуїзм, а дружина є християнкою, кожен із них може сповідувати свою віру. «Моя родичка побралася з чоловіком індуїстської віри. І коли вона з чоловіком, то практикує його віру. Коли ж відвідує нашу родину, то приходить із усіма до християнського храму, але не приступає до Святих Таїнств», — розповідає місіонер.
Він вирішив присвятити себе християнському місіонерству в 11 літ. Батьки не дуже радо прийняли цю звістку. Адже в їхній культурі прийнято, аби старший син узяв на себе відповідальність за родину, особливо за молодших братів і сестер. Тому переконали його спершу завершити навчання. Але після закінчення коледжу погодилися з його рішенням. «Пішов вчитися не просто на священника, а почав готуватися саме на місіонера. Коли проходив своє навчання, звернувся з прохання до настоятелів поїхати з місією. І мене скерували в Україну», — каже чернець.
Зараз брат Джон готується повернутися додому, але коли це станеться, ніхто не знає. Через коронавірус зараз не найкращий період до подорожі.
Раніше «Міст» розповідав, де вчаться майбутні місіонери зі США, Бразилії та Домінікани.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply