Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Малює ікони автомобільною фарбою

Автор:

|

Січень 23, 2019

|

Рубрика:

Малює ікони автомобільною фарбою

Ігор і Христина Бочани

Христина Бочан наносить на стіну автомобільну фарбу. Робить це в незвичний спосіб — повітряним пістолетом. З кожним її рухом з’являється нова деталь ікони. Художниця щойно закінчила працювати над «Тайною вечерею». Тепер розмальовує решту стін. Техніка у якій малює Христина, називається аерографією.
«Малюю пістолетом, підключеним до повітря. Автомобільну фарбу вкриваю лаком», — ділиться п. Христя. Вона народилася у Ризі, у столиці Латвії закінчила художню школу. Згодом поїхала працювати до Португалії. Там познайомилася з майбутнім чоловіком. Художниця каже, що саме завдяки Ігорю присвятила себе аерографії. «Ми хотіли іконку купити собі до хати, бо не було. Це ще добре треба мову знати. Були маленькі іконки, а вона таку більшу, файну намалювала. Вона так і є та іконка. Так вона почала малювати», — каже Ігор Бочан, чоловік художниці.
Техніку аерографії переважно використовують для розмальовування машини чи мотоцикла. А Христина Бочан вирішила експериментувати. Повітряним пістолетом малює на полотні, на стінах, дереві та металі. Такі картини, за словами художниці, служать довше і не вигорають на сонці. «Фарба швидко сохне, виглядає більш реалістично», — зазначає жінка.
У Португалії й Іспанії Христина й Ігор організували дві виставки з картинами у 3D-форматі. Особливість цих малюнків у тому, що фотографуючись, складається враження, ніби ти всередині, в малюнку, в пащі акули чи на мітлі відьми. Тепер подружжя мріє створити щось подібне і в Україні. А поки що втілюють мистецький проект спільно з Марійським духовним центром та фермерським господарством «Зарваниця АРГО». Зокрема, розмалювали дитячий садок у селі Вишнівчик Теребовлянського району.
Два роки тому подружжя придбало будинок у рідному селі Ігора Гайворонка Теребовлянського району. Тому назад до Іспанії їхати не наміру більше не мають. Кажуть, що дивуватимуть 3Д-малюнками українців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply