Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Львівські майстрині виготовили унікальну плащаницю

Автор:

|

Серпень 21, 2019

|

Рубрика:

Львівські майстрині виготовили унікальну плащаницю

Вправно нанизує кожну бісеринку на голку та кладе на рамку Плащаниці Богородиці Ірина Горинь. Вишивання для жінки — гобі. Робить це швидко та зі задоволенням. Зображення Богородиці розміром 1 м на 70 см виготовила за 50 днів разом із колегою.
«Це був для мене духовний лік. Я знала, що до неї будуть люди прибігати, дякувати за радощі, здобутки, перемоги. І прибігати, коли важко. Я молилася, коли вишивала, щоб вона стала помічною. Це було на одному подиху. Кожен елемент має свій колір, коли вишила одяг Матері Божої — він як живий», — розповідає п. Ірина.
Зображення Богородиці — це майже 170 тисяч бісеринок, 35 відтінків кольорів. Схеми для вишивки розробило подружжя Стечкевичів. Над візерунком автори працювали два місяці. «Якщо звернете увагу на текст, він відповідний до канонів, витяг розміщений по периметру самої Плащаниці. Витримані всі розміри від країв орнаменту до тіла самої Богородиці. Робота цікава, така що надихає. Ми з дружиною, коли готували саму композицію Плащаниці, акина річ, додали щось своє навіть, та колористика автентична, вона буде зустрічатися тільки на тій плащаниці», — наголосив Олег Стечкевич.
Ідея створити першу у світі Плащаницю, вишиту бісером, належить о. Володимиру Лужецькому, настоятелю храму Успіння Пресвятої Богородиці міста Стебник на Львівщині. Зі своїм задумом він прийшов до майстринь. Ті одразу погодилися. Кошти на роботу збирали всією парафією. «У нас 12 комплектів у процесії, й усі вишиті бісером. Воно просилося ансамблем, аби було вишите бісером. Моє прохання було, щоб людина вдивлялася в ту Плащаницю і хотіла молитися біля неї», — каже священник.
Уперше віряни зможуть побачити незвичайну Плащаницю після освячення у храмі Стебника в День Успіння Пресвятої Богородиці.

Марта Шикула, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply