Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Лідери Церков закликають не зачиняти храми

Автор:

|

Листопад 24, 2020

|

Рубрика:

Лідери Церков закликають не зачиняти храми
Усеукраїнська рада Церков

Міністерство культури, Державна служба з етнополітики та свободи совісті та лідери найбільших християнських Церков України підписали спільну заяву, в якій закликали в умовах карантину зберегти доступність храмів і закладів культури впродовж усього тижня.
«Для християн розпочинається особливий час — Різдвяний піст, який є періодом усамітнення, просвітництва, доброчинності та турботи про іншого. Для віруючих це особливий період, що має багатовікові традиції. Одночасно країна, як і напередодні Великодня, перебуває в неординарній ситуації через неподолану пандемію. Дбаючи про здоров’я людей, їхню емоційну розраду та духовний стан, важливо зберегти доступність храмів та інших священних місць», — йдеться у зверненні.
Для того, щоб убезпечити вірних, пропонують запровадити такі заходи: продовжити використання захисних масок і дезінфекторів на вході; у приміщеннях релігійних організацій без рядів стаціонарних сидінь проводити релігійні заходи з дотриманням дистанції у 1,5 м і зі наповненістю не більше 50 %; для служб на свіжому повітрі пропонують встановити такі ж обмеження щодо дистанції.
«У ці складні часи Церкви відчувають потребу людей у духовній та моральній підтримці. Можливість взяти участь у богослужінні в церкві чи отримати позитивні емоції завдяки відвіданню культурного закладу — держава має забезпечити право українців на самостійний вибір місця духовного спокою та відпочинку. Адже фізичне здоров’я неможливе без душевного спокою й емоційного відпочинку. Сподіваємося на ухвалення виважених і збалансованих рішень, що комплексно сприятимуть підтримці співгромадян під час пандемії та якнайшвидшому її подоланню», — йдеться в документі.
Заяву підписали Міністерство культури, Державна служба з етнополітики та свободи совісті, Православна церква України, Російська православна Церква в Україні, Українська греко-католицька церква та Римо-католицька церква в Україні.
Як повідомляв «Міст», строгий карантин в Україні оголосили лише на вихідні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply