Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Лідери Церков пропонують доповнення до Конституції

Автор:

|

Червень 25, 2015

|

Рубрика:

Лідери Церков пропонують доповнення до Конституції

 

Архієпископ Євстратій

Архієпископ Євстратій

Усеукраїнська рада Церков і релігійних організацій запропонувала закріпити в Конституції положення, що цінність життя людини та її право на життя визнаються державою «від зачаття до природної смерті». Про це заявив архієпископ Євстратій (Зоря), речник Української православної церкви Київського патріархату.
«Аборт — це нейтрально-емоційний термін. А Церкви та релігійні організації називають це тим, чим воно нсправді є, — дітовбивством. Це — вбивство ненародженої дитини, яка сама ще не може захистити свої права», — сказав владика.
Він додав, що цей пункт може спричинити широке обговорення в суспільстві, і запевнив, що Церква є готова до цього: «Ми — відкриті для обговорення. Але ми вважаємо, що так само, як держава захищає право на життя громадянина, який може і сам себе захистити, має бути захищене право на життя ненародженої дитини. Бо вона сама себе не захистить».
Крім того, Олекса Петрів, митрофорний протоієрей УГКЦ, зазначив, що церковні діячі пропонують додати таємницю сповіді до 31-ї статті Конституції, яка регламентує таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної й іншої кореспонденції.
Зауважимо, що 2010 року церковники вже пропонували заборонити аборти. 2012-го лідери УГКЦ та Римо-католицької церкви знову висловили ідею щодо заборони абортів в Україні, але її розкритикували лікарі-гінекологи. 2013 року подібну законодавчу ініціативу висунула парламентська фракція «Свободи», але її відхилив профільний комітет Верховної Ради.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply