Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Кияни вимагають забрати Лавру в Московського патріархату

Автор:

|

Травень 12, 2016

|

Рубрика:

Кияни вимагають забрати Лавру в Московського патріархату
Києво-Печерська лавра

Києво-Печерська лавра

Кияни ініціювали збір підписів з передачі Києво-Печерської лаври у відання Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП). Відповідна петиція розміщена на сайті Київради. «Враховуючи антиукраїнську, меркантильну, часом ворожу до України позицію більшості священників УПЦ МП й особисто митрополита Онуфрія, казначея Києво-Печерської лаври єпископа Варсонофія, прохання розглянути можливість проведення збору підписів громади міста Київ з метою переведення Успенської Києво-Печерської лаври з Московського патріархат у Київський», — йдеться в тексті петиції. Понад 70 % від необхідної кількості підписів було зібрано за два дні. За час, що залишився, буде повний комплект.
Києво-Печерська лавра була заснована 1051 року при Ярославі Мудрому й є однією з найбільших православних святинь України. Разом із Софіївським собором вона внесена до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На території Верхньої лаври діє Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, якому 1996-го було надано статус національного. Зараз пам’ятник перебуває під юрисдикцією національного заповідника, державних музеїв та УПЦ МП.
Нагадаємо, що ця Церква вже не вперше стає об’єктом скандалу. Під час Революції гідності УПЦ МП підтримувала режим Януковича і, за деякими даними, переховувала у Лаврі тітушок. Нещодавно, стало відомо, що за її підтримки на окупованих бойовиками територіях Донбасу дітям видавали у школах російські підручники. А Владика Павло, керівник Лаври, неодноразово порушував правила дорожнього руху, однак відмовлявся визнавати свою провину та називав журналістів, котрі висвітлили інцидент «одержимими».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply