Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Кирило пригрозив Варфоломію страшним судом

Автор:

|

Січень 09, 2019

|

Рубрика:

Кирило пригрозив Варфоломію страшним судом

Патріарх Кирило

Кирило (Гундяєв), керівник Російської православної церкви (РПЦ) написав листа патріарху Варфоломію, в якому пригрозив страшним судом через томос для України. «Возз’єднання розкольників із Церквою стало б великою радістю для православних України… Але теперішній політизований процес далекий від норм і духу святих канонів. Його супроводжує жахливе нагромадження брехні, а тепер уже і насильство стосовно справжньої Української православної церкви», — йдеться в листі.
Московський піп закликає Вселенського патріарха «відступитися від спілкування з розкольниками» і відмовитися від участі в «політичній авантюрі їхньої легалізації». Якщо ж патріарх Варфоломій відмовиться виконувати його прохання, за словами патріарха Кирила, його чекає страшний суд.
Своєю чергою, митрополит Епіфаній, глава Православної церкви України, розповів, що під час служби не поминає главу РПЦ. Він пояснив, що не поминає під час служби і не поминатиме патріарха Кирила через розв’язану Росією війну на Донбасі й окупацію українського Криму. «Зараз я не поминаю, бо ми перебуваємо в стані війни. І тому український народ не сприймає того, щоб новообраний предстоятель поминав ім’я російського патріарха», — заявив Блаженнійший Епіфаній. Як відомо, поминання предстоятелів помісних православних Церков у строгому узгодженні їхніх місць у диптиху є однією з ключових ознак церковного спілкування між ними.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply