Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Кир Ізидор Борецький та ікона «Двері Милосердя»

Автор:

|

Серпень 30, 2018

|

Рубрика:

Кир Ізидор Борецький та ікона «Двері Милосердя»

У світі, повному протиріч, людині без віри, надії, любові, милосердя, доброти, щедрості, співчуття, й інших чеснот, які мають початок у великій любові, важко знайти дорогу повернення до Бога. Всі ці чесноти є в нас. Важливо відкрити їх у собі, але ще важливіше — ними ділитися!
Українська чудотворна ікона в Ярославі вирушила у світ. Відкриваючи двері храмів і людських сердець. Між іншим її копія перебуває в Арґентині в храмі, в якому колись служив український священик, єпископ Степан Чміль. Він був духовним наставником Хорхе Маріо Бергольйо, теперішнього Папи Франциска.
Є багато чудес оздоровлення, які відбувались при цій іконі. У 1979 року Ватикан офіційно визнав її чудотворною. Хоча паломництво до неї відбувалося здавна. Приходили з прощами навіть із Угорщини, Словаччини, Білорусі та Галичини.
В часи великих випробувань (акція «Вісла»), коли людей вирвали з рідної землі, церква в Ярославі опустіла, занепадаючи в руїну, а чудодійна ікона потрапила в руки злодія, котрого на щастя спіймали на гарячому. 1980-го ситуація в Польщі стала вже сприятливою для того, щоб домагатись повернення церкви в Ярославі. Церкву віддали, але вже напівзруйнованою. Почалися роботи з відновленню святині, до чого активно долучилася українська діаспора США та Канади. 7 грудня 2015 року Ярославська ікона «Двері милосердя» була у Римі, а 8 грудня її виставили на площі св. Петра у Ватикані, де відбувалася величава літургія відкриття Ювілейного року милосердя. Наступного дня в присутності прочан з цілого світу Папа Франциск підійшов до неї з білою трояндою, з якою повернулася на постійне місце перебування до Ярослава. Цей зворушливий знак любові гарно акцентований у фільмі «Двері милосердя», створений Тарасом Пастернаком, продюсером Ukrainian Film Initiative. Переглядаючи стрічку, можна відчути, що у всій величі цієї події є особливий задум Всевишнього не лише для всього світу, а передовсім для України. Нещодавно копію ікони, яку спеціально виготовили на замовлення родини Іванусів із Торонто, встановили й освятив о. Василь Цимбаліст у Вестоні при монастирі оо Василіян. З репортажем можна ознайомитись відвідавши uavoice.com
Наше знайомство з іконами «Двері милосердя» почалося 30 років тому. Щоб відсвяткувати своє 50-річчя як українського греко-католицького єпископа Торонто та Східної Канади, 1989-го Кір Ізидор Борецький відвідав Україну. Ми супроводжували Кир Ізидора у його подорожі, яка розпочалась у Відні. Ми переїхали до Угорщини, відвідуючи греко-католицького єпископа в Ньоріргіхазі та Маріанській святині у Маріапоці. У Києві побували з підпільними єпископами Іваном Семеді, Іваном Маргітичем, Володимиром Стернюком, Павлом Василиком і його місцем народження Острівець біля Тернополя. У Польщі ми побували з преподобним Павлом Дзюбиною в Перемишлі, Ярославі, Ряшеві, Команці та Криниці.
Приводом для відвідування Ярослава було відвідування місцевого музею, щоб побачити ікону «Двері милосердя». Існували труднощі в організації візиту до музею, оскільки влада не бажала визнати, що в музеї була чудотворна ікона. Після певного тиску, в т. ч. римсько-католицького єпископа Перемишля Ігнатія Токарчука, нам дозволили побачити ікону.
Сидячи в залі засідань музею, робітники носили три ікони. Ми спитали, яка з них була чудотворною. Працівники не знали. Ми розглянули ікони та вирішили, що та, яка не була вкрита позолотою. Після молитви ми подякували колективу музею і пішли.
У Ярославі відвідали церкву Преображення Господнього, збудовану 1746 року. За легендою сказано, що Преображенська церква була збудована спеціально для розміщення ікони, яка до цього часу була розташована в маленькій дерев’яній церкві й уже вважалася чудотворною. Інтер’єр Преображенської церкви 1989-го руйнувався. Підлога була розкопана біля зовнішніх стін, внутрішні — вівтарі та ікони — були знищені.
Звідти ми поїхали до околиць Ряшева Залісся, де відвідали Собор Пресвятої Богородиці, де над переднім входом знаходиться мозаїка Ікони Двері Милосердя. У той час ми мало знали, що шанування Пресвятої Богородиці буде значно збільшуватися, особливо, що стосується ікони «Двері милосердя». Чи був Кир Ізидор Борецький щодо цього далекоглядним?
Із того часу ситуація з церквою Преображення й іконою «Двері Милосердя» покращилася. Після значної реставрації 1993 року церкви ікону повернули на бічний вівтар. 18 липня 1996-го кардинал Сильвестрині увінчав ікону короною, благословенною папою Іваном Павлом II. 13 березня 2015-го Папа Франциск назвав 2016 рік «Роком милосердя», а «Двері милосердя» обрали символом року. Ікона подорожувала до Риму, щоб її шанували тисячі і тисячі віруючих перед собором Святого Павла.
Зараз інтер’єр Преображенської церкви в Ярославі в основному відновлений. Ікона «Двері милосердя» встановлена на бічному вівтарі, подібному до того, що існував до Другої світової війни. Як і раніше, молодь та старші віруючі приїжджають до Ярослава, щоб молитися і просити про допомогу в ікони «Двері милосердя».
Українська громада Ярослава прагне розширити та надавати більшу допомогу паломникам у церкві, де перебуває чудотворна ікона «Двері милосердя». Їхньою метою є проведення й організація міжнародного медійного проекту «Двері милосердя» на сайті www.uavoice.com, присвяченого вшануванню Пресвятої Богородиці 2020 року. Для цього вони планують запросити Папу Франциска та багатьох інших релігійних і політичних сановників.

Божена Іванусів, Олег Іванусів і Тарас Пастернак

Запрошуємо прийти і відвідати «Двері Милосердя», якщо не особисто, то хоча б через Інтернет, на сайті www.uavoice.com Організатори шукають кошти для організації заходів, гідних шанування ікони. Ви можете допомогти, відправивши свій внесок:
Beneficiary: Charitable Fund Ukrainian Film Initiative
Beneficiary’s bank: JSC Oschadbank, 9 Valova str., Lviv, Ukraine
SWIFT COSBUAUKLVI
Account number :26006301461609/840(10013/0289)
Correspondent bank for wire in USA dollars:
Deutsche Bank Trust Company Americas
(New York) |USD|04095334|BKTRUS33
Для канадської резиденції ви можете зробити свій внесок на сайті www.canadahelps.org, надсилаючи кошти в Фонд енциклопедії України, вказавши «На проект ікона «Двері милосердя».
Ярославська чудодійна ікона далі мандрує світом, відвідуючи Божі храми і несе важливе послання людям: бути не байдужими, відкрити серця до потребуючих, не відвертатися від загублених у вирі життя, навчитися прощати, підтримати слабкого. Це не важко. Часом досить сказати добре слово чи посміхнутися. Милосердя — ліки любові. Для нього є багато справ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply