Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Кремль використовує МП для впливу на Україну

Автор:

|

Серпень 03, 2021

|

Рубрика:

Кремль використовує МП для впливу на Україну
Митрополит УПЦ МП Онуфрій

Через мережу Московського патріархату (МП) Москва чинить вплив на нові держави, що утворилися після розпаду СРСР. Про це на міжнародному саміті з питань релігійної свободи на тему «Наростання релігійного націоналізму» заявив архієпископ Америки Елпідофор, доповідь якого торкнулася стосунків Російської православної церкви (РПЦ) із російською державою.
У своєму виступі він посилався на «релігійний націоналізм», який, як він сказав, є лише однією стороною медалі. Кремлю вигідно мати МП у межах колишнього СРСР. Архієпископ пояснив, що коли Російська Федерація (РФ) перетворилася на свою теперішню форму, РПЦ намагалася відновити своє місце в суспільстві. Співпраця та підтримка держави стали способом повернення «колишньої слави» РПЦ. Проте саме держава виграла від «релігійного націоналізму», створеного відродженою православною церквою в її межах. Саме тому, що МП охоплює і перебуває на значній частині територій колишнього Радянського Союзу, зокрема у Білорусі, Україні, Молдові й інших країнах.
«Тісний взаємозв’язок між Міністерством закордонних справ РФ і Відділом зовнішніх церковних зв’язків РПЦ добре відомий. Через мережу МП російська влада здатна чинити вплив на нові національні держави, що виникли після падіння СРСР», — наголосив владика.
Як приклад він навів Україну. Коли Вселенський патріархат юридично та канонічно створив Помісну православну церкву, МП продовжив зберігати свою власну структуру і вплив на українців. Це, вочевидь, відповідає інтересам Кремля, який виграє від свого «релігійного націоналізму» стільки ж, якщо не більше, як РПЦ від своєї «націоналістичної релігії». Цікаво, що у цій конференції взяв участь митрополит Волоколамський Іларіон, керівник відділу зовнішніх церковних зв’язків МП.
Як повідомляв «Міст», «Укрпошта» продала РПЦвУ будівлю церкви.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply