Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 8, 2021

Козацька «Голгофа» потребує реставрації

Автор:

|

Березень 04, 2020

|

Рубрика:

Козацька «Голгофа» потребує реставрації

Храм святого Георгія на Рівненщині прикрашає зовнішня композиція «Голгофа», Це робота українського художника Івана Їжакевича, написана 1915 року. «Коли будували церкву на козацьких могилах, то будували ексклюзивно. Там і художники, й архітектори мали індивідуальні проєкти. І тут іконостас, винесений за межі церкви. Він єдиний, більше такого немає», — розповідає історик Микола Бендюк.
«Голгофу» загальною площею 50 кв. м художник написав на металі. Та дощ, сонце і вітер зробили свою справу. «Вона вже свій сторічний ювілей відзначила, її стан не надто привабливий, робота потребує реставрації», — зазначає Леонід Галабуз, генеральний директор Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви».
Ще два роки тому Міністерство культури погодилося профінансувати реставраційні роботи. Пообіцяли дати 8 млн грн, але ці кошти й досі не потрапили до заповідника. «Документацію на виготовлення та збереження самої картини ми виготовили ще 2018-го. Вона ще дійсна і зараз перебуває на опрацюванні в реставраційному інституті у Києві. З нею працюють фахівці, котрі зроблять необхідний висновок для того, щоб її реставрувати за цим проектом», — запевняє посадовець
У заповіднику хочуть перенести відреставровану «Голгофу» до церкви князів Острозьких у Дубно. А місце порожнього іконостасу оздобити мозаїчною копією. За умови, якщо знайдуть кошти.
«Коли Нотр-Дам згорів, створили фонди і багато людей із різних країн долучалися до відновлення. Гадаю, якби ми всі долучилися до відновлення нашої унікальної святині, то це можна було б зробити», — упевнений архімандрит Софроній, намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких могилах. До слова, 2021-го відзначатимуть 370 літ із часу битви під Берестечком.

Ярослава Мовчан, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply