Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

«Коран» вперше вийде українською

Автор:

|

Лютий 19, 2015

|

Рубрика:

«Коран» вперше вийде українською

Коран

Видавництво «Основи» вперше випустить у Києві «Коран» українською мовою в перекладі кандидата історичних наук, перекладача і дослідника Михайла Якубовича. На це йому знадобилося п’ять років. Представлять книгу в березні ц. р. За офіційними даними, в Україні проживає понад півмільйона мусульман, однак видавці книги вважають, що її вихід є важливим для кожного українця.

Відомо, що перші спроби перекласти «Коран» староукраїнською мовою робилися ще в ХVII ст. Сучасною українською «Коран» намагався перекласти львівський поліглот Олександр Абранчак-Лісенецький, але ці тексти так і не були опубліковані. Варто зазначити, що п. Якубович також зіштовхнувся з багатьма труднощами під час роботи над священним письмом мусульман, перш ніж переклад офіційно затвердила комісія в центрі Короля Фагда в Медині.
«Коран» — священна книга мусульман, записана більш як 14 століть тому. У ній налічується 114 сур (розділів) різної довжини, а всі сури, своєю чергою, розділені на аяти (вірші). За різними підрахунками, в «Корані» — від 6 204 до 6 236 аятів і понад 320 тис. літер. Це – своєрідний звід законів, яких дотримується кожен мусульманин.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply