Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Константинопольський патріархат — не проти

Автор:

|

Серпень 18, 2016

|

Рубрика:

Константинопольський патріархат — не проти
архієпископ Іов

архієпископ Іов

Білорусь та Україна — канонічна територія Константинопольської церкви, а не Московського патріархату. Про це заявив представник Константинопольського Патріархату архієпископ Іов (Геча). «В історії все нові Православні церкви до наших днів — це колишні території Всесвітнього Патріархату, яким він давав автокефалію. І з канонічних причин Всесвітній патріархат має в православному світі перше місце», — заявив ієрарх.
Через існування Київської митрополії, яка об’єднувала всіх православних Речі Посполитої, Константинополь дав без згоди Московського патріархату автокефалію Польській православній церкві 1924 року. А Київська митрополія була безпосередньо підпорядкована Константинополю до кінця XVII ст., коли Московське царство захопило теперішню столицю України. «На основі чого було дано Томас 1924-го Польській православній церкві? Константинополь розглядав польську Церкву як колишню частину Київської митрополії. Як ми знаємо, за митрополита Кіпріана Цамблака Київська митрополія перебувала в межах польсько-литовської держави, тобто її межі розширювалися і на територію Польщі, і на Литву», — вважає архієпископ.
За його словами стає зрозуміло, що канонічною територією Константинопольського патріархату вважається і Білорусь як колишня частина Великого Князівства Литовського, яка також входила в Київську православну митрополію. «Якщо 1924 року Константинополь дарував автокефалію польській Церкві на ґрунті Київської митрополії, чому тепер Константинополь не мав би права дати самій Київській митрополії стан автокефалії? Якщо це було можливо 1924-го, то можливо і зараз», — робить висновок ієрарх.
Нагадаємо, що томас — це постанова предстоятеля Помісної православної церкви на якомусь важливому питанні церковної організації. У тому числі томас може давати частині Церкви права автономії (часткового самоврядування) або автокефалії (повного самоврядування).

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply