Новини для українців всього свту

Thursday, Mar. 4, 2021

Константинополь створює комісію з української автокефалії

Автор:

|

Липень 28, 2016

|

Рубрика:

Константинополь створює комісію з української автокефалії
Патріарх Варфоломій

Патріарх Варфоломій

У Стамбулі відбулося чергове засідання Священного синоду Константинопольського патріархату. Серед інших питань розглядали раніше надіслане звернення Верховної Ради України (ВРУ) до Вселенського патріарха Варфоломія, в якому містився заклик про дарування Українській церкві автокефалії. Синод прийняв рішення передати це питання для вивчення спеціальної комісії.
Очевидно, що це — найлогічніша реакція Константинопольської церкви, яка цілком відповідає процедурам, прийнятим у таких випадках. Проміжне рішення прийнято, і воно дає Константинопольській церкві свободу дій.
Як писав «Міст», ВРУ спрямувала до Вселенського патріарха Варфоломія звернення з проханням надати автокефалію УПЦ. Зокрема, парламентарії попросили владику видати томос (указ) про автокефалію Православної церкви в Україні, на основі якого вона могла б зайняти належне місце в сім’ї помісних Православних церков. Також парламент просив Варфоломея взяти активну участь у подоланні наслідків церковного розділення шляхом скликання під егідою Вселенського патріархату Всеукраїнського об’єднавчого собору, який би вирішив усі спірні питання й об’єднав українське православ’я.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply