Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

«Коли вирішив піти на війну, віряни плакали»

Автор:

|

Вересень 15, 2022

|

Рубрика:

«Коли вирішив піти на війну, віряни плакали»
Богдан Каплун

Богдан Каплун закінчив Одеську духовну семінарію. Чотири роки служив священником. У квітні 2022-го він приєднався до Збройних сил України, а в липні загинув на Харківщині. У бліндаж, в якому він перебував, поцілила міна.
29-річний панотець чотири роки служив у парафії Православної церкви України в селі Турія Новоукраїнського району на Кіровоградщині. «Богдан народився в родині священника, змалку допомагав батькові у храмі. Після закінчення Одеської духовної семінарії його відправили служити в село Турія. Першого ж дня він обійшов кожну хату, щоб познайомитися з місцевими жителями. якось навіть прийшов на дискотеку, щоб поспілкуватися з молоддю. Потім організував у парафії хор. Мав сильне почуття патріотизму. Завжди розмовляв українською. Перший у районі став волонтерити, — розповідає Ярослав Кушнірчук, товариш героя. — Торік у грудні він заговорив про те, що хотів би присвятити себе військовій справі. Мовляв, більше не бачить себе священником, а механічно виконувати обов’язки не хоче. Коли вирішив піти на війну, віряни плакали, бо не хотіли його відпускати».
Богдан Каплун придбав амуніцію за власні кошти. Після навчання воював на передовій у Харківській області. «Присилав відео, де вміло поводився зі зброєю. Видно було, що все це йому цікаво, — каже п. Кушнірчук. — А потім зв’язок із ним урвався. Всі розуміли, що там ідуть, бої і вірили, що незабаром він зателефонує. Та невдовзі дізналися, що Богдан загинув».
Чоловіка поховали в Одесі, звідки був родом. У нього залишилися батьки, п’ятеро братів, дружина й діти — шестирічний Анатолій і восьмирічний Богдан.
Як повідомляв «Міст», капеланів в Україні прирівняли до військовослужбовців.

About Author

Meest-Online