Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Кімната, в якій ночував Іван Павло ІІ, стала музеєм

Автор:

|

Липень 02, 2021

|

Рубрика:

Кімната, в якій ночував Іван Павло ІІ, стала музеєм
Іван Павло ІІ у Львові

Під час відвідин до Львова 26-27 червня 2001 року Папа Римський Іван Павло ІІ зупинився у Митрополичих палатах, що у соборі Святого Юра. Зараз ця кімната стала музеєм. Про це повідомив Юстин Бойко, синкел у справах монашества Львівської архієпархії УГКЦ. «Є той клячник, на якому Папа молився перед кіотом, престіл часів митрополита Андрея Шептицького. Це був другий поверх, підіймався ліфтом у кімнату. У ній досі ніхто не ночує», — розповідає він.
Також панотець пригадав, яким великим був спротив приїзду понтифіка в Російській православній церкві. «Позиція була вкрай неґативною», — каже він. Вочевидь, у Московському патріархаті передчували, який потужний вплив харизматичний Іван Павло ІІ може вчинити на українців.
«Він тоді молодь заохотив не виїжджати з країни, а покласти віру в Бога. І мені здається, що молодь тоді зрозуміла важливе. Я є свідком того, що саме та молодь потім робила Помаранчеву революцію. Що та молодь опісля стала на передовій Революції гідності. Ось цей період від приїзду Папи розбудив у нас гордість за те, що ми українці», — так оцінює вагу приїзду понтифіка в Україну свіщенник.
Зараз у Львові триває відзначення 20-річчя від приїзду Папи Римського Івана Павла ІІ. У церкві Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ на Сихові для вірних виставили його мощі.
Водночас Галина Терещук, власна кореспондентка «Радіо Свобода» й ініціаторка акції «Запросімо Папу Римського в Україну», заявила в етері телеканалу NTA, що Папу Івана Павла ІІ до України запросив не тодішній президент Леонід Кучма, а український народ. Понтифік хотів їхати саме до українців, вклонитись українській землі, визнати мучеників УГКЦ і сказати українцям, яку важку історію ХХ ст. вони пройшли і гідні мати вільну державу.
Як повідомляв «Міст», у Філадельфії відбувся симпозіум, присвячений святому Івану Павлу ІІ.

Олеся Головач, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply