Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Керівники українських Церков побували в АТО

Автор:

|

Листопад 10, 2016

|

Рубрика:

Керівники українських Церков побували в АТО

Збори ВРЦіРО

Збори Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) минулого тижня відбулося в місті Краматорськ Донецької області. Засідання проходило у військовому наметі на базі «Сармат». Перед зборами очільників і представників Церков відбувся спільний молебень за Україну, в якому взяли участь Василь Грицак, голова Служби безпеки України (СБУ), й офіцери об’єднаного штабу СБУ в районі проведення антитерористичної операції (АТО).
Генерал Грицак подякував учасникам зустрічі за те, що своє 25-те ювілейне засідання вони проводять «не в теплих залах, а серед військових, котрі захищають Україну». «Впевнений, що всі ви повернетеся додому зі світлими почуттями, адже отримали можливість на передовій подивитися в очі воїнам і помолитися за них», — зауважив він.
«Наші воїни мають відчувати, що всі конфесії єдині в їхній підтримці та допомагають їм духовно і матеріально», — заявив, своєю чергою, Патріарх Київський та всієї України-Руси Філарет Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП).
«Ми, всі Церкви і релігійні організації, зібралися тут, аби підтримати наших воїнів, мирних мешканців і полонених. Ми повинні нести слово правди: це не громадянська війна, а аґресивна війна проти України. На нас напали, а ми захищаємо рідну землю, — зауважив єпископ УПЦ КП Євстратій (Зоря). — Ми знаємо, що на нашому боці, на боці України — правда, а тому переконані, що і перемога буде наша, бо з правдою Бог, а де Бог, там перемога». «Для кожного солдата треба мати духовну впевненість, що Церква з ним, а вдома його чекає мирне життя», — наголосив Блаженнійший Святослав (Шевчук), очільник Української греко-католицької церкви.
Керівник Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) до засідання ВРЦіРО у Краматорську не долучився. Однак глава СБУ звернув увагу на особливу місію у цій справі УПЦ МП. «У них наразі є найкращі можливості на непідконтрольних територіях надати допомогу. Й якщо завдяки нашій сьогоднішній зустрічі буде звільнена хоч одна людина, незалежно, буде це зроблено спільними зусиллями, чи кимось конкретним, не має значення, це буде уже перемога, бо в чиюсь сім’ю повернеться член цієї родини, котрий захищав нашу Батьківщину», — наголосив генерал.
Рада Церков офіційно звернулася до міжнародного співтовариства, російських військових та їхніх найманців. «Усіх причетних до розпалювання військового конфлікту на сході України закликаємо до пошуку взаємопорозуміння і прагнення до миру, припинення штучного загострення ворожнечі через поширення неправдивої пропаганди й інформаційних маніпуляцій. Закликаємо до здачі зброї тих, хто взяли її в руки незаконно, і тих, хто прийшов на українську землю зі злочинними та загарбницькими намірами, — йдеться в тексті підсумкового документа зустрічі. — Усім, хто страждає від війни, перші особи українських Церков просять довіряти їм і приймати допомогу, яку вони надають від імені релігійних громад, які підтримують суверенітет і територіальну цілісність України».
Крім цього, у зверненні є слова на адресу міжнародної спільноти, до якої знову лунає заклик «зробити все можливе для збереження територіальної цілісності, суверенітету та недоторканності кордонів України, включно з українськими Кримом і Донбасом».
Завершується звернення такими словами: «Перебуваючи в Краматорську, ми пам’ятаємо, що це — українське місто, як і Слов’янськ із його околицями. Вони є територіями нашої Батьківщини, які були окуповані і були звільнені. Вони є провісниками перемоги світу над війною, правди над брехнею і добра над злом».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply