Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Католицький храм в Одесі отримав особливий статус

Автор:

|

Березень 27, 2019

|

Рубрика:

Католицький храм в Одесі отримав особливий статус

Католицький храм святого апостола Петра на Гаванній вулиці в Одесі отримав почесний титул базиліки. З цієї нагоди до міста приїхав архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, апостольський нунцій. Він очолив літургію в храмі і завершив процедуру присвоєння нового статусу.
Храм святого апостола Петра збудували на початку XX ст., він є пам’яткою архітектури. З 1949 року ця церковна споруда була єдиною діючою католицькою церквою Одеси. Базиліка — титул для особливих церков у католицизмі. В Україні дотепер було лише дві базиліки — у Львові та в Чернівцях. У Білорусі цей почесний статус присвоєно трьом храмам, а в Росії — одному.
Усі базиліки за межами Рима називаються малими. Вони мають деякі привілеї порівняно з пересічними церквами. Наприклад, у них може бути дарована повна індульгенція, служки в малій базиліці священики мають право на особливе вбрання, у богослужіннях і процесіях використовується тінтіннабулум — дзвіночок, який разом із жовто-червоною парасолькою (умбракулумом) утворює символ базиліки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply