Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Катедральним собором у Вінниці проводять екскурсії

Автор:

|

Серпень 14, 2019

|

Рубрика:

Катедральним собором у Вінниці проводять екскурсії
Спасо-Преображенський собор ПЦУ

У Вінниці почали проводити екскурсії у Спасо-Преображенському соборі. Досі він був відчинений лише для парафіян. Екскурсія триває півтори години, вхід безкоштовний. «Кожна людина може бамкнути у дзвони, — каже екскурсовод Анастасія Стовпець. — Єдина вимога — робити це по черзі. Одночасні дзвони — це звук тривоги».
Свято-Преображенський катедральний собор збудували домініканці 1779 року. Будівля в стилі бароко стоїть на вулиці Соборній, в історичному центрі міста, серед комплексу середньовічних фортифікаційних споруд, які складалися з монастирів єзуїтів, домініканців і капуцинів. До грудня 2018-го він був головним храмом Вінницької єпархії Української православної церкви Московського патріархату. З 2019 року перебуває під юрисдикцією ПЦУ.
Екскурсії у храмі проводять двічі на день. Максимальна кількість учасників — 14. Бажаючі завчасно реєструються на сторінці в соціальній мережі Facebook. «Мало хто знає, що в соборі освячували Михайла Коцюбинського, Симона Петлюру. Тут були російські царі Микола І, Микола ІІ, — каже протодиякон Владислав Демченко, секретар Вінницько-Барської єпархії ПЦУ. Можна піднятися на дзвіницю, потрясти дзвони. Зайти у хорову залу та в каплицю, внутрішній двір, а також побачити підземний храм, у якому проходить обряд хрещення.

Ірина Кальченко, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply