Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Канонізували мучеників

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Канонізували мучеників

Синод Константинопольського патріархату, під юрисдикцією якого перебуває Естонська апостольська православна церква, канонізував 11 естонських новомучеників, котрі, як зазначено в рішенні Синоду, пролили кров за Христа в 1940—1941 рр., під час окупації Естонії Радянським Cоюзом.

У сонмі святих прославлено: протоієрея Василя Рітскока, священиків Йоханнеса Крава, Іоанна Сергєєва, Артемія Ваппера та Миколу Лейсмана; дияконів Василя Астаніна й Петра Козлова; дружину священика Марту Лейсман; мирян Іоанна Лаговського, Феодора Петтая та його дружину Анну Петтай. Ушанування новомучеників відбуватиметься 14 червня, у жалобний день, коли в сучасній Естонії згадують жертв сталінських репресій. Двоє з канонізованих новомучеників жили кілька років у Парижі.

Зазначимо, що кілька років тому Папа Римський Бенедикт XVI канонізував нових святих. Це — двоє іспанських священиків, черниця з Франції, польський архієпископ і бельгійський місіонер Зігмунд Фелінський, який був вихідцем із Волині. На церемонію канонізації приїхали й високопосадовці з тих країн, де жили святі. Зокрема, прем’єр-міністри Франції, Іспанії та Польщі, а також королівська родина Бельгії.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply