Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Кандидати в рясі

Автор:

|

Жовтень 29, 2015

|

Рубрика:

Кандидати в рясі
Блаженнійший Святослав

Блаженнійший Святослав

Українська греко-католицька церква (УГКЦ), на відміну від інших конфесій, ще півтора роки тому заборонила своїм священнослужителям брати участь у виборах. Проте жорстка заборона не зупинила двох священиків УГКЦ, котрі все ж вирішили взяти участь у виборах на Львівщині.
Парафіяльний священик села Калинівка Яворівського району Львівської архієпархії УГКЦ Петро Зеленюх балотувався до Яворівської районної ради від партії «Воля», а священик Самбрісько-Дрогобицької єпархії Мирослав Шевчук — до Дрогобицької районної ради від Всеукраїнського об’єдання «Батьківщина».
Павло Дроздяк, прес-секретар Львівської архієпархії УГКЦ розповів, що про політичну діяльність о. Зеленюха їм відомо. «Це — дуже літній священик, котрий не реагує на попередження місцевого ієрарха, Владики Ігоря Возьняка», — розповів о. Павло.
За його словами, священику надіслали вже кілька листів з попередженнями, але о. Петро на них не реагує. «Де-факто він належить до кліру Львівської архієпархії, але не виконує розпоряджень Церкви», — пояснив прес-секретар Львівської архієпархії.
Разом із тим, наразі священика ще не притягнули до відповідальності. «Про зняття сану не можемо говорити, оскільки це — таїнство священства, яке не скасовується. Але є суспенда — покарання, згідно з яким священику забороняється священнодіяти, тобто проводити служби та працювати на парафії», — пояснив о. Павло. Він зазначив, що для застосування такого покарання необхідне рішення Церковного трибуналу, тому поки що о. Зеленюх від виконання своїх обов’язків не відсторонений.
Разом із тим, прес-секретар Львівської архієпархії наголосив, що жоден інший священик архієпархії у виборчій кампанії участі не брав. «Приємно, що наші священики не реагували на пропозиції, котрі надходили з боку тих чи інших кандидатів і партій. Вони дотримувалися чинного законодавства», — сказав він.
Натомість у Самбірсько-Дрогобицькій єпархії про участь у виборах о. Шевчука дізналися із публікацій у медіа. Як розповів о. Олег Чупа, прес-секретар єпархії, священик уже мав розмову з єпископом Самбірсько-Дрогобицьким Ярославом Прирізом. Після цього о. Мирослав від участі у виборах відмовився, однак, згідно зі законодавством, зняти свою кандидатуру він уже не міг. Тому у Самбірсько-Дрогобицькій єпархії покарань до о. Мирослава вирішили не застосовувати.
Зазначимо, що у квітні 2014 року 63-я сесія Синоду Єпископів УГКЦ затвердила Інструкцію для душпастирів щодо поведінки у час передвиборчої агітації, яка забороняє священикам брати участь у виборах. Владика Богдан Дзюрах, адміністратор Патріаршої курії та секретар Синоду єпископів УГКЦ, на доручення Блаженнійшого Святослава звернувся з листом до правлячих архиєпископів і єпископів УГКЦ, у якому наголошувалося на неприпустимості участі священиків у місцевих виборах.
Лише на Львівщині щонайменше 30 священиків балотувалися на місцевих виборах до рад різних рівнів. Найбільше кандидатів у депутати виявилося серед представників Львівсько-Сокальської єпархії Української православної церкви Київського патріархату — 22.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply