Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Канадські депутати вимагають вибачень від Папи Римського

Автор:

|

Травень 17, 2018

|

Рубрика:

Канадські депутати вимагають вибачень від Папи Римського

Канадський парламент більшістю голосів підтримав звернення до Папи Римського зі закликом приїхати до Канади й особисто вибачитися за погане ставлення Церкви до корінних народів у минулому сторіччі. За це рішення проголосувало 269 депутатів при мінімально необхідних 169, проти виступило лише десятеро законодавців.
Звернення, внесене Чарлі Анґусом, депутатом від опозиційної Нової демократичної партії, також закликає Святий престол поважати «моральні зобов’язання» Угоди про індіанські школи-інтернати від 2006 року. Цією угодою Церква пообіцяла зібрати 25 млн USD на допомогу учням цих навчальних закладів, однак досі не виконала цього. Також депутати закликали Ватикан оприлюднити усі наявні документи про діяльність індіанських шкіл-інтернатів у Канаді.
Зазначимо, що в березні ц. р. Папа Франциск офіційно відмовився вибачатися за попередні помилки Церкви у ставленні до корінних народів Канади. Католицька церква за допомогою різноманітних релігійних орденів керувала 72 % індіанських шкіл-інтернатів на території Канади. У ці навчальні заклади починаючи з 1876 року примусово забирали дітей багатьох представників корінних народів Канади з метою їхньої асиміляції. Через ці інтернати пройшли близько 150 тис. осіб, 6 тис. із яких загинули від поганого ставлення та постійного недоїдання. Останній такий навчальний заклад був закритий лише 1996-го. Психологічні травми, отримані учнями під час навчання, досі негативним чином впливають на громади корінних народів Канади.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply