Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 21, 2021

Канадська преса — про главу УГКЦ

Автор:

|

Жовтень 01, 2012

|

Рубрика:

Канадська преса — про главу УГКЦ

Він очолює понад тисячолітню Церкву, має кілька високих титулів і є предстоятелем пастви, чисельність якої вимірюється мільйонами. Блаженнійший Свято слав, глава УГКЦ, намагається зустрітися з якомога більшою кількістю українських католиків Манітоби під час свого перебування в Канаді. Про це повідомляє Бренда Садерман із Winnipeg Free Press у своїй статті «Лідер українських католиків прибув із візитом до Манітоби».

«Ми тут, щоби поділитися тисячолітнім досвідом Бога, який мають українці, нашою спадщиною й духовністю нашої Східної Церкви. Ми можемо поширювати цей досвід англійською мовою», — пояснив Блаженнійший Святослав у інтерв’ю Winnipeg Free Press.

«Під час пастирського візиту до Канади 42-річний Верховний архієпископ відвідує будинки для людей похилого віку, дитячі садки, парафії та релігійні громади. Він очолив недільну літургію в катедральному соборі Святих Володимира й Ольги УГКЦ», — розповідає журналістка.

Бренда Садерман зауважує: «Вільно володіючи дев’ятьма мовами, у тому числі англійською, Блаженнійший Святослав (Шевчук) очолює шестимільйонну паству, яка зараз поширюється поза межі свого коріння в Україні аж до Канади, США, Бразилії, Арґентини, Австралії, Нової Зеландії та низки європейських країн. Українські католики є меншістю в Україні, де більшість християн належить до східної православної традиції».

«Щораз більше найчисельніша Католицька церква східного обряду виходить поза межі своєї традиційної мови через змішані подружжя й імміґрацію», — інформує видання. «Гадаю, що Українська католицька церква є ґлобальною Церквою», — каже Блаженнійший Святослав, який здобув докторський ступінь у Римі та служив єпископом у Арґентині.

Митрополит Лаврентій (Гуцуляк), який очолює 122 тис. українських греко-католиків у Канаді, запросив главу УГКЦ і єпископів до Манітоби, щоби відзначити 100-ліття прибуття єпископа Микити (Будки), першого українського єпископа в Канаді. Століттям пізніше одним із найбільших викликів для Церкви стає збереження свого богослов’я та унікальної Літургії в час, коли богопочитання здійснюється місцевими мовами, пише автор статті.

«Ми хочемо бути інтеґрованими, але ми не хочемо бути асимільованими, тому що асиміляція означає втрату нашої спадщини. Ми хочемо збагатити нашу традицію», — переповідає слова Блаженнійшого Святослава п. Садерман, додаючи, що для УГКЦ проповідь і проголошення Євангелія залишається основою давньої традиції українських католиків, незалежно від того, якою мовою це робиться.

Предстоятель УГКЦ активно сприяє розвитку діалогу з іншими релігійними традиціями в Україні та за її межами, він переконаний, що люди повсюди зацікавлені релігією. «Людство є духовним за своєю природою», — каже глава УГКЦ, який навчався в семінарії в Україні в комуністичну епоху, коли Церква була в підпіллі. Людина шукає щось позаземне, когось, хто є більшим, ніж вона сама», — ідеться в статті.

Канадське відділення Католицької служби новин, пишучи про візит глави УГКЦ до Манітоби, пригадує текст Звернення єпископів УГКЦ до вірян у Канаді з нагоди проведення Священного синоду єпископів 2012 року. CNS цитує цей документ, у якому глава УГКЦ дякує українцям у Канаді за «збереження релігійних і культурних традицій Церкви та за їхню допомогу, після того як Українська католицька церква візантійського обряду вийшла з підпілля, витримавши десятиліття комуністичного гніту в Україні наприкінці ХХ ст.».

Про Синод єпископів УГКЦ у Канаді також пише CBC News. Близько 40 греко-католицьких єпископів з усього світу зібралося у Вінніпезі. Це — перше таке зібрання в Канаді. Серед присутніх на Синоді буде архієпископ Святослав (Шевчук), лідер ґлобальної Церкви, зазначає видання. «Вони будуть тут зустрічатися на нарадах і з нашими громадами в провінції Манітоба, — розповів для CBC News Нестор Будик. — Це буде захопливий тиждень для нас».

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply