Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Із ліцею «попросили» священника, який заперечував війну

Автор:

|

Травень 02, 2022

|

Рубрика:

Із ліцею «попросили» священника, який заперечував війну
Ігор Гордійчук

Знаковий перехід громади із російської церкви до української просто на території столичного військового ліцею, де донедавна функціонував храм Російської православної церкви в Україні. Тамтешній священник іще минулого літа не визнавав, що в Україні зараз війна, а тепер, коли керівництво ліцею йому запропонувало приєднатися до нової, української громади храму, пішов геть.
Донедавна о. Валерій був настоятелем храму святого Миколая у столичному військовому ліцеї. Тепер пакує речі, аби виїхати, бо з ним розривають угоду про оренду. Раніше оминав Кирила й Онуфрія, читав проросійські проповіді та заперечував війну.
Аби повідомити про рішення розірвати з о. Валерієм договір про оренду приміщення, до храму пішов особисто Ігор Гордійчук, герой України та керівник закладу. Тепер у навчальному закладі буде нова парафія — Православної церкви України (ПЦУ).
«Зважаючи, що в нас воєнний стан і повномасштабна аґресія, гинуть найкращі наші хлопці та дівчата і навіть діти, на жаль, то я, як старший, тут військовий начальник не можу дозволити, щоб московські посіпаки перебували на території військового об’єкту», — пояснив генерал Гордійчук.
«Ми пропонуємо сьогодні піти всім нам однією дорогою. Якщо так вас не влаштовує, мусите вчинити так, як вам сказав пан генерал», — зазначив Олександр Драбинко, митрополит ПЦУ. Він зачитує указ про перехід громади — тобто, працівників навчального закладу і військових — до ПЦУ. Далі була молитва. Владика Драбинко та військові на колінах молилися за загиблих, а священник і його помічники ходили просто поміж людей. «Ті парафіяни, які не мають бажання разом зі священником приєднуватися до нашої громади, мають право забрати будь-які речі, які вони придбали. Виносили могли все, що завгодно. Питання не в майні, а в тому, щоб звідси «руZкій мір» вийшов і більше не вертався», — заявили представники ПЦУ.
До вечора з храму винесли все. Демонтували навіть престол, за яким служили літургію, а з газону навколо храму викопали квіти. І хоч у храмі лишились голі стіни, новий священик та військова громада сповнені оптимізму. Великдень тут служили вже українською.
Як повідомляв «Міст», Добкін став дияконом РПЦвУ.

Ігор Бережанський, ТСН

About Author

Meest-Online