Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 13, 2021

Із храмів у Криму знімають таблички УПЦ

Автор:

|

Вересень 27, 2017

|

Рубрика:

Із храмів у Криму знімають таблички УПЦ

Табличка на одному з храмів УПЦ МП в окупованому Росією Криму

В анексованій Російською Федерацією (РФ) Автономній Республіці Крим (АРК) на деяких храмах Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) зникли таблички про приналежність до цієї Церкви. Так, немає ніяких розпізнавальних знаків на Володимирському соборі в Херсонесі, а на новому храмі Преподобного Сергія Радонезького в Севастополі написано, що він належить «Сімферопольській і Кримській єпархії Московського патріархату».
На офіційному сайті Російської православної церкви (РПЦ) Сімферопольська єпархія значиться у складі РПЦ. Однак сайт посилається на рішення УПЦ МП і подає номери телефонів із українськими кодами, які зараз у Криму не працюють.
Архієпископ УПЦ МП Климент (Вечеря) пояснив, що Кримська єпархія досі перебуває в складі УПЦ МП, а таблички на храмах не є офіційними документами. «На більшості православних храмів ніяких табличок не вішають. Для того, щоб дізнатися офіційну інформацію, необхідно звертатися до зареєстрованих державою статутів. На території АРК не існує канонічних православних парафій, що не належали до єпархії Української православної церкви. В усіх кримських храмах за богослужінням возноситься ім’я Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України», — повідомив він.
Тим часом в УПЦ Київського патріархату заявили, що таблички «Московський патріархат» на кримських храмах доводять «фальшивість заяв керівництва Київської митрополії МП, що кримські єпархії належать до УПЦ».
«Йдеться про те, що не лише в Криму, але і в багатьох місцях материкової України митрополія Московського патріархату, яка себе називає Українською православною церквою, не приймає цю назву або вживає обидві назви, зі зазначенням приналежності до МП на першому місці. Найчастіше це зустрічається на сході і півдні України: Одеська область, Донбас. Однак і на захід від Києва також це можна побачити. Тому практика подвійних стандартів у назві в цій структурі — поширене явище. Що стосується Криму, то ситуація для них обтяжена тим, що з політичних міркувань РПЦ формально залишила Крим у структурі УПЦ, але фактично вона підпорядкувала єпархії в Криму собі», — прокоментував ситуацію архієпископ Євстратій Зоря, речник Київської патріархії.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply