Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Івана Павла II визнали святим

Автор:

|

Серпень 01, 2013

|

Рубрика:

Івана Павла II визнали святим

Богословська комісія Ватикану визнала Папу Римського Івана Павла II святим. Дослідники знайшли докази чотирьох див, здійснених одним із найпопулярніших понтифіків у історії Католицької церкви. Процедура беатифікації тривала кілька років. Очікується, що офіційна церемонія відбудеться в грудні ц. р. Папа Римський Франциск уже підписав відповідний указ.

Спеціальна комісія студіювала інформацію про життя Івана Павла II, зокрема листування, а також особисті записи, зроблені до того, як Кароль Войтила став главою Церкви. Зібрані дані були скеровані до Конгрегації канонізації святих. Головним постулатором беатифікації Івана Павла II став польський священик Славомир Одер, а його формальним опонентом, призначеним оскаржувати твердження про здійснені понтифіком дива, — римський священик Джузеппе д’Алонсо.
До третьої річниці смерті Папи було повністю підготовлено так званий рositio — звіт про життя понтифіка на 2 тис. сторінок. Славомир Одер устиг вивчити багато документів і заслухав понад сотню свідків, які знали Івана Павла II, а також очевидців або учасників учинених ним див. Головною стала історія 46-річної французької черниці Марі Симон-П’єр. Вона, як і сам понтифік, страждала від хвороби Паркінсона, проте в червні 2005 року, через два місяці після смерті Папи, жінка вилікувалася, звернувшись до нього з молитвою про допомогу. Цей випадок вивчали медики та богослови, які дійшли висновку, що подія не має наукового пояснення.
2011-го богословська комісія зарахувала Івана Павла II до сонму блаженних, максимально наблизивши його до рангу святого. Зазначається, що сам Іван Павло II беатифікував понад 1,3 тис. осіб і канонізував 482 святих, тобто більше, ніж усі його попередники, разом узяті, починаючи з 1588 року, коли була запроваджена нинішня процедура зарахування до сонму блаженних і святих.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply