Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Історики виявили несподіваний та унікальний портрет Ісуса

Автор:

|

Листопад 28, 2018

|

Рубрика:

Історики виявили несподіваний та унікальний портрет Ісуса

Історики з Університету Хайфи виявили на території Ізраїлю стародавній портрет Ісуса Христа, який не відповідає сучасним уявленням про його зовнішній вигляд. Рисунок знайшли на стелі напівзруйнованої хрестильні, розташованої у місті Шивта, яка, на думку фахівців, була зведена тут ще 350 року.
Малиновий пігмент вибілився від сонця, його ерозійні лінії практично невидимі за фактурою штукатурки. Але зі зусиллями можна побачити обличчя, яке колись прикрашало давньохристиянську хрестильню. Більшість історичних зображень Ісуса слідують звичним шаблоном. Ця ж ілюстрація відрізняється від того, що ми звикли.
Обриси малюнка виявили ще в 1920-ті роки, проте якість зображення була настільки поганою, що довгий час воно не привертало особливої уваги. «Я опинилася там у потрібний час, у потрібному місці, з потрібним кутом зору, і раптом побачила око. Це було обличчя Ісуса під час його хрещення», — запевняє Емма Мааян-Фанар із Хайфського університету.
В археологічній грі «крапка-до-крапки» дослідники згрубша об’єднали уявлення про те, як можливо, колись виглядала голова Ісуса. Забудьте про бороду і обтікаючі образи західної ікони; цей молодик був чисто поголений, з довгим носом і кучерявими волоссям.
Навколо цієї постаті виявили сліди пігменту, що свідчить про наявність інших ключових релігійних діячів. Враховуючи те, що вона була також розташована високо в апсиді церкви над хрестоподібною купіллю, можна припустити, що це був молодий Ісус під час свого хрещення. На жаль, голова фігури не пережила руйнівний час, залишивши лише кілька деталей.
Обидві твори мистецтва прикрашають стіни храмів у стародавньому містечку Шивта, які зараз є копальнями на півдні Ізраїлю. Археологи впродовж століття просіювали руїни та ніхто не зміг точно встановити час будівництва церкви.
Можливо, це не точний портрет молодого Христа, але це не те, що так чи інакше хвилювало істориків. Художній твір застарий, щоб стати першою сценою доіконоборців, яка ще зустрічається на Святій Землі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply