Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 19, 2021

Інтронізація глави УПЦ МП

Автор:

|

Серпень 21, 2014

|

Рубрика:

Інтронізація глави УПЦ МП

Митрополит Онуфрій — новий глава УПЦ МП

Уранці 17 серпня біля Успенського собору Києво-Печерської лаври відбулася інтронізація новообраного глави Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) митрополита Онуфрія (Березовського). На літургії були присутні представники більшості помісних православних Церков і влади України.

Російську православну церкву представляв митрополит Волоколамський Іларіон, голова відділу зовнішніх церковних зв’язків. Водночас, не змогли приїхати представники Антіохійської, Кіпрської й Албанської православних церков. Під час богослужіння звучали привітання митрополитові Онуфрію від ієрархів з нагоди сходження на престол.
Також до Києво-Печерської лаври прибули представники Адміністрації президента й уряду. Протоієрей Георгій, речник УПЦ МП, заявив про те, що ця церемонія була пишнішою за попередню, що відбулася 22 роки тому. «Можна сказати, що це фактично перша інтронізація для Української православної церкви, тому що 22 роки тому, коли приїхав Блаженнійший Володимир, служба була значно скромнішою», — сказав він. Охорону забезпечували працівники міліції. Жодних акцій і пікетів не було.
Із обранням предстоятелем УПЦ МП митрополита Онуфрія поздоровив також Путін. «Переконаний, що у цей непростий для України час ваша діяльність як духовного пастиря буде сприяти примиренню та порозумінню між людьми, відновленню злагоди і стабільності в суспільстві, — ідеться в привітанні. – Прийміть побажання доброго здоров’я, благополуччя, небесної допомоги. Успіхів у непростому та відповідальному архіпастирському служінні на благо Української православної церкви і всієї повноти Російської православної церкви!» Також із новим главою УПЦ МП зустрівся Президент України Петро Порошенко.
Варто згадати про позицію Онуфрія стосовно української історії, яку він неодноразово оголошував раніше.
Митрополит вважає, що Голодомор став покаранням за те, що люди повстали проти Бога. «Голодомор — це було напоумлення, утихомирення з боку Господа нашої гордині, яка повстала проти себе самого, проти буття людини. Є таке українське прислів’я, трохи вульгарне: «Катюзi по заслузi». Ми отримали те, на що заслужили», — казав він.
На думку ієрарха, «є такі сили, які намагаються зробити Голодомор клином між Росією й Україною, мовляв, росіяни гнобили українців». «Але, гадаю, у Росії тоді від голодомору загинуло більше народу, ніж в Україні», — зауважив митрополит.
Владика Онуфрій закликав віруючих не перетворювати поминання жертв Голодомору на політичну акцію, а звернути увагу на його духовні причини. «Можна багато сперечатися, шукати винних, але якщо ми – віруючі люди, то повинні на це подивитися з духовної точки зору. Ми знаємо, що сталося з нашим суспільством після революції 1917 року, яке було повстання людей проти Бога. Як руйнували храми, нищили ікони, ображали православні святині. А Бог не б’є палицею, Бог іншими способами картає людину», — наголосив митрополит. За його словами, «ми сьогодні й завжди молимося за тих людей, котрі помилялися в житті, це – наші предки, ми просимо, щоби Бог їх простив». Але цих людей не можна зводити в ранг праведників, переконаний владика.
А в Київському патріархаті (КП) очікують на зростання кількості парафіян завдяки новообраному митрополиту УПЦ МП. Цього архієрея в УПЦ КП називають непатріотом. За словами архієпископа Євстратія Зорі, голови Інформаційного управління Київської патріархії, лишень цьогоріч із Московського до Київського патріархату перейшло близько десяти парафій. Змінити церковне підпорядкування, запевняють у Київському патріархаті, — нескладно. Закон вимагає, щоби за це проголосувала релігійна громада. На зборах має бути не менш як десяти осіб.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply