Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Християнська етика та біблійна історія можуть стати в школі обов’язковими

Автор:

|

Березень 05, 2021

|

Рубрика:

Християнська етика та біблійна історія можуть стати в школі обов’язковими

Міністерство освіти та науки (МОН) України запустило громадські обговорення типової освітньої програми для 5-9 класів. Там передбачені курси «Основи християнської етики» або «Біблійна історія та християнська етика». Їх хочуть перетворити з факультативу на постійну дисципліну, за які ставитимуть оцінки та вноситимуть у табель.
Обговорення новацій тривають у соціальних мережах. Серед коментарів можна побачити як схвальні відгуки, так і обурливі. А хтось спирається на Конституцію України, де зазначається, що церква та релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа — від Церкви.
Головне запитання: чи можна релігійні дисципліни викладати в школах світської держави. У МОН вважають, що можна. Адже курси морального спрямування — не про релігію, хоча й повністю на неї спираються. «Там вивчають саме етичні питання, можна сказати, що вони там перевірені роками, десятиліттями, століттями, тисячоліттями. У нас був також курс, також який вивчали за бажанням батьків, який називався мусульманська етика», — зазначають чиновники. Хоча варто зауважити: не всі курси морального спрямування — релігійні. Примірок, є етика стосунків у родині, або етика спілкування між підлітками.
Позиція профільного міністерства обурює Олену Парфьонову, співзасновницю громадської організації (ГО) «Батьки СОС». «Насправді мені здається, що вони просто не знають, як узагалі виглядає цей курс. Передусім це питання дискримінації дітей інших віросповідань», — зазначає вона.
Водночас, громадськість обурюють неймовірно стислі терміни обговорення нової ініціативи. «Для мене взагалі дивна ситуація, що на таку важливу тему, як обговорення типових освітніх програм відвели всього два тижні», — додає активістка.
Громадські обговорення типової освітньої програми, яка й може зробити курси морального спрямування обов’язковими, а не факультативними, вже завершилася. У ГО «Батьки СОС» розповіли, що звернення громадськості можуть вплинути на рішення МОН. Нова програма почне працювати з 1 вересня 2022-го.
Як повідомляв «Міст», християнські курси в школах треба залишити.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply