Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Громада всім селом перейшла до УПЦ КП

Автор:

|

Серпень 21, 2014

|

Рубрика:

Громада всім селом перейшла до УПЦ КП

Паства проти пастиря

Свято-Параскевська парафія УПЦ МП села Солонева Радивилівського району Рівненської області приєдналася до УПЦ КП, після того як настоятель церкви неодноразово відмовлявся служити панахиди за загиблими в протистояннях на Майдані та в боях на сході України.

Постійно отримуючи відмову, громада села звернулися з проханням відслужити молебень за Україну й українських воїнів до намісника сусіднього Свято-Георгіївського чоловічого монастиря УПЦ КП на Козацьких Могилах ігумена Софронія (Бордюк).
20 липня ц. р. з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона ігумен Софроній (Бордюк) у співслужінні з протоієреєм Олегом Савчуком та ієромонахом Онуфрієм (Лядою) відслужили на подвір’ї Свято-Параскевського храму села Солонева молебень за Україну, під час якого було піднесено молитви за мир в українській державі, визволення її від нашестя чужинців та за Божу допомогу воїнам, котрі захищають країну від аґресора. На молитву зібралися майже всі жителі Солонева. Того ж дня відбулися й сходини села, де люди одноголосно вирішили перейти під юрисдикцію УПЦ КП. Рішенням парафіяльних зборів було внесено зміни до статуту парафії, які визначили її приналежність вже до Рівненської єпархії УПЦ КП.
На підставі рішення парафіяльних зборів Свято-Параскевської громади с. Солонева про перехід в юрисдикцію УПЦ КП, а також на прохання вірян архієпископ Іларіон прийняв зазначену парафію до складу Рівненської єпархії та видав указ про призначення настоятелем Свято-Параскевської парафії с. Солонева ієромонаха Онуфрія.
27 липня ц. р. новопризначений настоятель ієромонах Онуфрій у співслужінні благочинного Радивилівського благочиння протоієрея Ігоря Данилюка та клірика Свято-Георгіївського чоловічого монастиря протоієрея Олега Савчука вперше відслужив у Свято-Параскевському храмі с. Солонева літургію українською мовою.
У зв’язку з переходом громади УПЦ МП у юрисдикцію УПЦ КП на офіційному сайті Київського патріархату повідомляється: «Підкреслюємо і наголошуємо, що ніякого захоплення храму в селі Солоневі не було! Храм як належав, так і належить Свято-Параскевській громаді — не УПЦ МП чи УПЦ КП, а віруючим жителям села. Згідно з Конституцією та Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації», кожна релігійна громада має право вільно вибирати своє підпорядкування тому чи іншому релігійному центру. У цьому випадку громада законним чином вирішила вийти з підпорядкування Рівненської єпархії УПЦ МП та ввійти в підпорядкування Рівненської єпархії УПЦ КП».
Також Рівненська єпархія УПЦ КП заявила, що є відкрита до конструктивної співпраці з УПЦ МП, зазначивши: «Коли ми матимемо Єдину українську помісну православну церкву, таких непорозумінь не буде».

Роман Ганкевич, Zaxid.net

До слова
У Київській області зірвали богослужіння, яке провадив настоятель Свято-Покровської парафії Володимир Навозенко в селі Червоній Мотовилівці. Кілька десятків людей приїхало в храм із українськими прапорами, дехто був із символікою партії «Свобода». Настоятеля храму УПЦ МП звинуватили в проросійській позиції та «підтримці терористів» і висунули вимогу протягом тижня виїхати з України. «Ви перебуваєте на території приватної власності. Це земля – приватна, наша парафія викупила цю землю», — заявив священик. Крім того, один із тих, хто прийшов, облив священика томатним соком зі словами: «На твоїх руках – кров моїх братів».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply