Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Хресний хід не впустили до Волочиська

Автор:

|

Вересень 03, 2022

|

Рубрика:

Хресний хід не впустили до Волочиська
Дуже підозрілі «паломники»

Виконавчий комітет Волочиської міської ради прийняв рішення про заборону пересування містом хресного ходу РПЦвУ. Так виконавчий комітет відреагував на невдоволені висловлювання місцевих жителів, які не бажали бачити в центрі Волочиська людей, які підтримують московську Церкву, а відтак і російську аґресію проти України.
Громада закликала не пускати парафіян московських церков у місто та не толерувати «рускій мір». «Зараз на Хмельниччині відбувається так званий хресний хід. Паломники йдуть курсом на Почаївську лавру. Дуже багато, тисячі людей, які планували зайти на територію Волочиської міської територіальної громади. Координаторам руху рекомендували пройти через трасу М-12. Небайдужі люди, територіальна оборона, працівники поліції зібралися для того, аби виконати це рішення та забезпечити тишу та порядок, бо ми всі зацікавлені, не створюючи ескалації, максимально розвернути цю колону й убезпечити місто від проходу «руского міра» нашими вулицями», — прокоментувала ситуацію Аліна Коваль, депутатка Хмельницької обласної ради.
Сергій Гамалій, голова Хмельницької обласної військової адміністрації, відреагував, зокрема, на те, що учасники ходу несли стрічки, що нагадують російський прапор. Однак запевнив, що ніяких ворожих триколорів там не було.
Ситуацію довкола проходження хресного ходу Кам’янцем-Подільським також прокоментував Михайло Посітко, мер міста. Він зауважив, що жодних звернень на проведення хресного ходу на його ім’я чи до міської ради не надходило, тому і ніяких дозволів на це не видавали. «Стосовно того, чи був у вірних триколор, я звернувся до правоохоронних органів, зокрема, до Служби безпеки України, щоб це вони перевірили. Як з’ясувалося, то був не триколор, а стрічки різних кольорів», — повідомив міський голова.
«Сам факт порушення цього питання — це вже є нашою українською перемогою. Адже подібні заходи проводили вже багато-багато років. І сьогодні це питання активно порушують, воно переросло на державний рівень. На моє особисте переконання — нічого московського в нашій державі не повинно бути. Тут, звісно, треба працювати на державному рівні. На законодавчому рівні все московське має бути заборонене. Ми всі, наша громада, маємо бути пильними, якщо такі несанкціоновані заходи будуть відбуватися, маємо чинити превентивні дії. Аби не допускати подібного в майбутньому», — наголосив п. Посітко.
Як повідомляв «Міст», РПЦвУ провела хресний хід у Києві.

About Author

Meest-Online