Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Хресна хода УПЦ КП

Автор:

|

Серпень 04, 2016

|

Рубрика:

Хресна хода УПЦ КП

Хресна хода

Після спроб провокацій православних адептів «руського міра» на свою хресну ходу вийшли патріоти. З нагоди Дня хрещення Київської Руси-України 28 липня відбулася акція на чолі з Блаженнійшим Філаретом, главою Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП). «Хресна хода почалася близько полудня від Володимирського собору та пройшла до пам’ятника святому князю Володимиру Великому», — повідомила прес-служба УПЦ КП.
В урочистостях на Володимирській гірці брав участь і Петро Порошенко. Він вважає, що єдність УПЦ може забезпечити тільки Константинопольський патріархат. «Православна церква в Україні вкрай потребує невідкладної уваги з боку Вселенського престолу. Він — єдиний, хто здатен допомогти православним України об’єднатися та врегулювати канонічний статус Української церкви в структурі світового православ’я», — сказав Президент України.
«Соціологічні опитування показують, що все більша кількість православних громадян України хочуть мати, як це прийнято в усьому православному світі і більшості православних країн, єдину, помісну, автокефальну Церкву. Церкву хресно і молитовно об’єднану, але адміністративно незалежну від інших церковних юрисдикцій», — сказав п. Порошенко.
Таким чином віряни Київського патріархату відзначили річницю хрещення України-Руси. У Володимирському соборі в Києві відбулося урочисте вечірнє богослужіння за участі Філарета. За його словами, синод УПЦ КП підтримав і прийняв постанови Собору православних Церков, що відбувся в липні ц. р. на Криті. Як писав «Міст», церковники вже створили спеціальну комісію, яка розглядатиме питання надання автокефалії українській Церкві. Філарет певен, що незалежна єдина Українська православна церква — лише питання часу. «Всі православні держави рано чи пізно отримували автокефалію. І ми не отримаємо», — заявив владика.
А соціологічні опитування, на які посилався глава Української держави, показали, що найбільшою за кількістю віруючих є саме УПЦ КП. Приналежність до Київського патріархату визнала майже третина респондентів. Утричі менше людей визнали себе вірянами УПЦ Московського патріархату (МП). До Української автокефальної православної церкви віднесли себе менше 1 % українських православних. Й аж 22 % не пов’язали себе з жодною з Церков, визначаючи себе «просто православними».
Думки щодо створення єдиної Церкви розділилися майже порівну. Категорично проти неї — 19 % опитаних. Радше проти, ніж за — 15 %. Ідею об’єднання скоріше підтримують, ніж ні — 17 %. І так само 17 % цілком готові до єднання. При цьому чверть опитаних заявили, що їм байдуже, чи буде в Україні єдина Церква.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply