Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Греко-католики поставили крапку в суперечці

Автор:

|

Березень 20, 2019

|

Рубрика:

Греко-католики поставили крапку в суперечці

Богослужіння Української греко-католицької церкви (УГКЦ) у Софії Київській, яке було заплановане на 7 квітня, не відбудеться. Про це повідомила прес-служба УГКЦ. Саме для вирішення цього питання відбулася зустріч Блаженнійшого Святослава, глави УГКЦ, з митрополитом Епіфанієм, главою ПЦУ.
«Під час зустрічі очільників Церков було повідомлено про те, що Софійський собор буде найближчим часом недоступний для богослужінь жодної з Церков, оскільки в ньому починаються реставраційні роботи. У зв’язку з цим змушені констатувати, що богослужіння нашої церкви 7 квітня в Святої Софії не відбудеться», — йдеться в повідомленні.
В УГКЦ зазначили, що «бажаючи молитися в цьому храмі, ми хотіли засвідчити нашу церковну спорідненість із нашими православними братами». «Цей рух є шляхом до відновлення єдності колись єдиною, а зараз ще поділеної Київської церкви. Наші церкви перебувають лише на початку цього спільного шляху. Наразі цієї єдності ще немає, жодна з Церков-спадкоємців цієї Церкви не може одноосібно займати старовинний собор Софії Київської. Він швидше повинен бути місцем зустрічі нащадків Київської церкви, бути закликом і надією на наше поєднання у Христі», — зазначив Блаженнійший Святослав.
Раніше глава УГКЦ Святослав анонсував проведення Божественної літургії в Софійському соборі в Києві з нагоди свята Благовіщення 7 квітня. Відповідний дозвіл він отримав від Міністерства культури, у відомстві якого перебуває собор Софії Київської. Своєю чергою, почесний патріарх ПЦУ Філарет закликав главу УГКЦ Святослава відмовитися від проведення цієї літургії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply