Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Храм у Барселоні стане найвищою релігійною спорудою

Автор:

|

Листопад 19, 2015

|

Рубрика:

Храм у Барселоні стане найвищою релігійною спорудою

La Sagrada Familia

Після того, як у Барселоні (Іспанія) завершиться останній етап у реконструкції собору, Храм Святої Родини стане найвищою релігійною спорудою в Європі. Розроблений за проектом Антоніо Ґауді собор перейме пальму першості від Ульмського собору в Німеччині, коли буде завершена найвища з його веж. За словами п. Паулі, головного архітектора собору, котрий оголосив, що його метою є завершити нові вежі до 2026 року, до сторіччя з дня смерті Ґауді, вежа Ісуса Христа буде сягати 172,5 м.
La Sagrada Familia є одним із найтриваліших будівельних проектів, що коли-небудь здійснювався, його наріжні камені були вперше закладені ще 1882-го. Хорді Фаулі, котрий став головним архітектором 2012 року, відмовився надати точну дату можливого закінчення будівництва. «Важко щось передбачити, але ми можемо сказати, що він буде завершений до 2030-2032 рр.», — пообіцяв він. Архітектор також повідомив, що близько 70 % будівництва вже завершено.
Оголошення збіглося з початком заключного етапу підвищення шостої вежі. Вежа Ісуса Христа буде увінчана хрестом у своїй найвищій точці. Головна вежа запроектована так, аби височіти над центральною навою собору, який ще 15 років тому не мав навіть даху. Тільки один із фасадів був зведений до моменту смерті Ґауді 1926-го.
La Sagrada Familia пережила громадянську війну в Іспанії, диктатуру Франко й обвал економіки Іспанії під час кризи 2008-го. Собор, що входить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, щорічно привертає увагу понад 3,2 млн відвідувачів, котрі допомагають платити у бюджет будівництва 25 млн EUR щороку.

Оксана Вергелес, Західна інформаційна корпорація

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply