Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Хор Кембриджа виступив у Києві

Автор:

|

Грудень 22, 2011

|

Рубрика:

Хор Кембриджа  виступив у Києві

Довгожданий в Україні хор Коледжу Ісуса з Університету Кембриджа (Велика Британія) з успіхом виступив у Національному будинку органної й камерної музики в Києві. Хористи виконали програму «Музика Пришестя та Різдва» з творів відомих класиків і сучасних авторів, серед яких — композиції Йоганна-Себастьяна Баха, Сергія Рахманінова та нашого співвітчизника Миколи Леонтовича.

«Ми три роки вели перемовини про гастролі цього хору, історія якого нараховує п’ять сторіч. У травні ц. р.

Марк Вільямс, керівник хору, нарешті підтвердив, що вони готові приїхати. І я вважаю, що це — чудовий подарунок для українців», — зазначив перед початком концерту Дмитро Фірташ, бізнесмен і меценат, за підтримки добродійного фонду якого й відбулися ці гастролі.

Хор уперше пере­буває в Україні. 7 грудня ц. р. він виступив у Львівському будинку органної й камерної музики. «У Львові всі задоволені цим виступом. В Англії це — найвідоміший хор. У хористів — прекрасна школа, вони їздять по всьому світу», — зазначив пан Фірташ.

За підтримки цього мецената 2008 року було відкрито й 2010-го встановлено на постійній основі Програму україністики в Університеті Кембриджа, у межах розвитку якої й пройшли виступи хорового колективу в Україні. За словами Дмитра Фірташа, студенти, що освоюють цю програму, щоліта на два місяці приїжджатимуть в Україну на стажування.

«Базовим для них стане Український католицький університет у Львові, тому що Кембридж сам його обрав. Для наших студентів цього року в Кембриджі почала працювати українська стипендіальна програма», — розповів меценат.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply